کاریکاتور کارا

فراخوان نخستین «جشنواره کاریکاتور کارا»

اولین “جشنواره کاریکاتور کارا” از سوی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و با داوری احمد عربانی، جواد علیزاده و علی درخشی و دبیری هادی حیدری برگزار می شود.

به گزارش روزرنگ و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، هنرمندان کارکاتوریست کشور می توانند با موضوع کارآفرینی و با 7 محور شامل اشتغال زنان، توسعه اشتغال روستایی، مشاغل نوین (استارت آپ ها)، توانمند سازی، بیمه بیکاری، مشاغل آسیب دیده و متاثر از کرونا و توسعه تعاونی‌ها .آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

هر هنرمند مجاز است حداکثر 3 اثر خود را در جشنواره کارا شرکت دهد و این آثار نباید پیش‌تر منتشر شده یا جایزه گرفته باشند.

هنرمندان تا 30 دی فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنوراه ملی کاریکاتور کارا ارسال کنند.

هر اثر باید در اندازه آ. سه (۷/۲۹ در ۴۲ سانتی‌متر) و با وضوح تصویر(رزولوشن) و فرمت: ۳۰۰dpi / Jpeg ارائه شود.

همراه آثار باید بیوگرافی هنرمند (در حد ۲۰۰ کلمه)، شماره‌ تلفن و نشانی کامل نیز ارسال شود و آثار ناقص حذف خواهند شد.

برگزیدگان اولین جشنواره ملی کاریکاتور، بهمن ماه معرفی می‌شوند و تمام آثار راه‌یافته به بخش نمایشگاه، در قالب یک کتاب منتشر و به هنرمندانی که آثارشان در کتاب درج شده باشد، نسخه‌ای تقدیم خواهد شد.

جایزه ویژه این جشنواره مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به همراه سفر ۳ روزه با یک نفر به جزیره کیش است و جوایز نفرات اول تا سوم نیز به ترتیب مبلغ ۷۰، ۵۰ و ۳۰ میلیون ریال به همراه سفر سه روزه با یک نفر به جزیره کیش است.

کاریکاتوریست‌ها تا 30 دی فرصت دارند آثار خود را به نشانی الکترونیکی: cartoon@mcls.gov.ir ارسال کنند.

حق استفاده از آثار ارسالی برای‌ وزارت تعاون٬کار و رفاه اجتماعی محفوظ است.

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.