طراح «وودی» درگذشت/ فوت انیمیشن‌ساز نامزد اسکار

باد لاکی انیمیشن‌ساز نامزد اسکار که طراح کارتون‌های «خیابان سسمی» بود، در ۸۳ سالگی فوت شد. باد لاکی طراح انیمیشن «وودی» کابوی انیمیشن «داستان اسباب بازی» هم بود.

وی پس از یک دوره طولانی بیماری دیروز در بیمارستانی در کنتیکات آمریکا درگذشت.

لاکی علاوه بر انیمیشن صداپیشگی نیز می‌کرد و صدای ریک دیکر در «باورنکردنی‌ها» در سال ۲۰۰۴، شخصیت کوکلوس کلان در «داستان اسباب بازی ۳» در سال ۲۰۱۰ و شخصیت آیور در «وینی پو» را سال ۲۰۱۱ ایفا کرده بود.

این هنرمند از همکاران پیکسار هم بود و کمپانی پیکسار و دیزنی از او به عنوان یکی از قهرمانان واقعی دنیای انیمیشن یاد کردند.

وی برای پیکسار کار نویسندگی، کارگردانی، صداگذاری، روایت، ترانه‌خوانی و آهنگسازی فیلم پنج دقیقه‌ای «بودین» را که درباره گوسفند رقصانی بود، انجام داد و برای آن در سال ۲۰۰۴ هم نامزدی اسکار در فیلم کوتاه انیمیشن را کسب و هم جایزه آنی را دریافت کرد.

این هنرمند سال ۱۹۳۴ در مونتانا متولد شده بود و از همان سنین پایین به نقاشی با گچ علاقه داشت و تصاویری از هیتلر و موسیلینی را برای دوستانش می‌کشید.

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
کارگاه تصویرگری «شخصیت‌پردازی هندسی» با حضور تصویرگر ایتالیایی