طراحی گرافیک در دیدگاه استودیو «آن-لب»

آن-لب، یک استودیوی سوییسی طراحی گرافیک است که تمرکز ویژه‌ای بر روی محتوای اثر و روایت آن با بهترین کیفیت بصری دارد. این استودیو توسط نیکولاس بورکین در سال 2001 در سوییس، برلین و فرانسه تاسیس شده است. وی به همراه شریک خود تایبود تیسوت، مشترکاً بر روی پروژه‌هایی که خودشان تعریف می‌کنند فعالیت دارند که اساساً در حوزه‌های فرهنگی مرتبط با ارتباط تصویری می‌باشد. آثار و فعالیت های این استودیو از طراحی کتاب و مجلات تا طراحی پوستر ، کاتالوگ و هویت سازمانی را در بر می‌گیرد.

نیکولاس و تایبود ، گرافیک را به سبک سوییسی به همراه علاقه‌ی شدید به چاپ و شیفتگی به هنرهای دیجیتالی آموخته اند. تیم آن-لب به شکل عمیقی به دنبال بر قراری ارتباط مناسب بین محتوا و زیبایی شناسی در تولید محصولات دیزاین هستند و در این راستا از طیف وسیع امکانات چاپ و دیجیتال بهره می‌برند. آنها با کنکاش و جستجو در محتوای درونی اثر سعی در به تصویر کشیدن و روایت موضوع پروژه با  روش های گوناگون هستند.

آن-لب، متخصصانی در طراحی گرافیک هستند با یک نظریه قطعی که تداعی کننده‌ی یک فلسفه می‌باشد: که دیزاین یک روایتگریست که می‌تواند مسیر رسیدن انسان ها به اهداف را در دنیا تغییر دهد.

آنها خود را ویرایشگران دیزاین تلقی کرده و تخصصشان در زمینه‌ی صفحه آرایی و لی آوت برای مجلات، روزنامه ها و کتاب آرایی می‌باشد. این استودیو دارای یک انتشارات مستقل و شخصی در شهر برلین است. این گروه، اخیراً تعداد زیادی از آثارشان را در سایتشان منتشر کردند که در اینجا به مشاهده برخی از نمونه‌های آن می‌پردازیم که شامل یک سری صفحه آرایی برای مجلات domus که یک مجله در رابطه با معماری و دیزاین ، تعدادی لوگو و کتاب آرایی و پوستر می‌باشد.

ol2

حسادت شهرنشینی – هومبولت | در میان خطوط

ol3
طرح جلد مجله domus

ol4

طرح جلد مجله domus

ol5

طراحی لوگو Soundcloud برای موزیک برلین و سایت Soundcloud

ol6

اسکی – باشگاه تراملن | همکاران و ورزش

ol7

اسکی – باشگاه تراملن | همکاران و ورزش

ol8
تصویری از پروسه طراحی مجلات

ol9 Documenta_14-1024x640
تصویری از پروسه طراحی مجلات

1001Bols-717x1024  AlbertoMagnelli-715x1024  BloodyMary_Poster_neu-717x1024    kielerwoche_2-04-723x1024  Lexperiencedelaville-715x1024  MarcFerroud-04-717x1024  Flyers_1-1024x941 thisisnotaposter-04-715x1024منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
پوستر جایزه هنری «قلب تهران» طراحی و منتشر شد