طراحی قلم هفت برای روزنامه هفت صبح

«استراتژی طراحی تایپ فیس تیتر هفت بر اساس لحن ارتباطی روزنامه هفت صبح در سخن با مخاطبانش طراحی شده است.
یکی از ویژگی های بارز این قلم، زیردندانه های آوانگارد آن است. طراح سعی داشته با انتخاب ارزش خطی (قوت و ضعف) مناسب به کنتراست بصری منطقی جهت جذابیت تیترخبری روزنامه نزد مخاطبان دست یاید. طراحی دو وزن تیتر یک و تیتر دو برای ارزش گذاری و پلان بندی اطلاعات تیترهای خبری دیزاین شده است. همچنین تنظیم فواصل میان حروف در سناریو طراحی به عنوان یک اصل مهم انگاشته است. ایجاد زبان فرمی هماهنگ میان تایپ فیس هفت و نشانه نوشته هفت صبح روزنامه سبب ارتباط مدرن تری میان تایپ و تصویر گردیده است و طراحی ترمینال های متفاوت که حس انتهای شمره خط نستعلیق در خوشنویسی را تداعی کند.»

این پروژه توسط مسعود محمد زاده انجام شده است.  محمد زاده فونت فامیلی روزنامه های شرق و ایران و فونت اختصاصی ارتش ایران را نیز طراحی کرده است و این پروژه، سومین تجربه حرفه ای طراحی تایپ رسمی وی برای روزنامه های ایرانی بوده است.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
سمپوزيوم بین المللی گرافیک با حضور نیکلاس تراکسلر در شیراز