طراحی خانواده آیکون برای تجارت الکترونیک جهانی / Forma Co

فُرما Forma Co یک کمپانی مستقل دیزاین در بارسلونای اسپانیاست که در زمینه ارتباطات گرافیکی (تصویری) کار می‌کند. این شرکت توسط جوئل لوزانو Joel Lozano و دنی ناوارو Dani Navarro تأسیس شده است و بر روی هویت بصری، استراتژی ارتباطات، صفحه آرایی، تصویرسازی، انیمیشن و پروژه‌های وب کار می‌کند. از پروژه‌های موفق این کمپانی می‌توان به طراحی آیکون‌های شرکت پیتنی باوز Pitney Bowes اشاره کرد. پیتنی باوز شرکتی است آمریکایی که وظایفش ارائه راه‌حل‌های تجارت الکترونیکی جهانی، حمل و نقل الکترونیکی محصولات، راه‌حل‌های مدیریت تعامل مشتری و اطلاعات مشتری است. به منظور ایجاد خانواده جدیدی از آیکون‌ها برای پیتنی باوز، کمپانی فرما بر ویژگی و مشخصه تصویری آن شرکت تکیه کرد. آنها برای آیکون‌های این برند، گرید دایره‌ای (circular grid) با همان تعداد دایره‌های متمرکز در ساختار لوگوی پیتنی باوز و یک گرید ساده شده ایجاد کردند. وجه اختلاف آیکون‌های برند این بود که تنها قسمتی از گرید در هر یک از آنها وجود داشت که در برخی موارد، این قسمت از دیگر قسمت‌ها بیشتر مشهود است و گاهی اوقات هم تا حدودی از نظر مخفی می‌ماند ولی همیشه وجود دارد. به این ترتیب آنها یک عنصر گرافیکی که هر کدام از آیکون‌ها را به دیگری مرتبط می‌کند، ایجاد کردند. این عنصر، هویت مشترک همه آنها و همچنین یک لینک به ماهیت برند است. در لوگوی پیتنی باوز، معیارهای گرافیکی که مورد استقبال واقع شده‌ و در همه آیکون‌ها وجود دارد، خطوط باز و انتهای گرد شده‌ی خطوط می‌باشد. در ادامه تصاویر مرتبط با این پروژه را با هم می‌بینیم:

آیکون (1)  آیکون (2)  آیکون (2)  آیکون (3) آیکون (4) آیکون (4) آیکون (5) آیکون (6) آیکون (7) آیکون (8) آیکون (9) آیکون (10) آیکون (11) آیکون (12)  آیکون  آیکون  آیکون (20) آیکون (3)  آیکون (19)

آیکون (15)  آیکون (5)آیکون (13)  آیکون (18)

آیکون (1)

منبع

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
دوازدهمین یادبود مرتضی ممیز برگزار می‌شود