طراحی جلد و جعبه رمان «پيرمرد و دريا»

روز رنگ قصد دارد با هدف معرفى پروژه‌هاى حرفه‌اى سايتى پروژه محور باشد. در اين راستا بخشى را براى معرفى مجموعه آثار موفق دانشجويى و کانسپت اختصاص خواهيم داد. پروژه‌هایى که تحت نظارت اساتید هنر، ديزاين و گرافيك به نتيجه رسيده‌اند. اين آثار ممكن است هيچ وقت منتشر نشوند اما معرفى خلاقيت و حركت‌هاى بديع در آن‌ها مى‌تواند براى ديگران الهام بخش باشد.

در اين پست به معرفى يكى از پروژه‌هاى دانشجويى يكى از دانشجويان دانشگاه دالاس خواهيم پرداخت. اين پروژه شامل طراحى جلد و بسته بندی آن است كه براى رمان كلاسيك «پيرمرد و دريا» طراحى شده است. در اين پروژه سعى شده است كه از چند عنصر كليدى تصويرى در سر تا سر داستان استفاده شود تا مفهوم و موضوع كتاب كاملا به مخاطب القا شود.

يك قوطى ساردين نقش جعبه اين كتاب جيبى را ايفا مى‌كند كه علاوه بر تعامل سرگرم كننده با مخاطب، ارتباط مفهومى و معنايى کاملی را با فضاى دريا و ماهيگيرى برقرار مى‌كند. رنگ‌هاى انتخاب شده نيز اشاره به حال و هوای کشور كوبا دارد، محلى كه داستان در آن در حال وقوع است.
هدف از پروژه استقاده از عناصر كليدى كتاب براى ديزاين و ايجاد شوك و شتاب بصرى بر مخاطبان بوده است. طراح این پروژه نینا کارنلیسون دانشجوی رشته گرافیک دانشگاه هنر دالاس ایاالات متحده است.

در ادامه مطلب شما را به دیدن این مجموعه دعوت می‌کنیم.

Old-Man-Sea-Book (2)  Old-Man-Sea-Book (3)  Old-Man-Sea-Book (4)  Old-Man-Sea-Book (5)

Old-Man-Sea-Book (6)منبع

 6 thoughts on “طراحی جلد و جعبه رمان «پيرمرد و دريا»”

  1. مطلب عالی . کاری بسیار خلاقانه رو دیدیم تا چند لحظه گیج و ویج ، مات و مبهوت عناصر بودم و از خلاقیت و شعور بصری طراح لذت بردم . بسیار عالی.

  2. واقعا ایده های. فوق العاده ای توی کارهاش وجود داشت، من دانشجوی گرافیک هستم، ممنون میشم برای پروژه نهایی راهنماییم کنید،چون واقعا نمیدونم از کجا باید شروع کنم و ذهنم رو کجا متمرکز کنم، واقعا به کمک احتیاج دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.