شهرسازی تنها به برنامه ریزان و معماران اختصاص ندارد

هنر خیابانی در شهر روتردام تحت تاثیر یک تحولات سریع به سوی آینده ای پایدار است. این شهر که سابقا یک بهشت پر از ماشین در کشور هلند بود، در تازه ترین اقدام خود با همکاری استودیو خلاق اپراکل (opperclaes) از هنر طراحی شهری برای تغییر گذرگاه های عابراین پیاده در چهار راه های شهر استفاده کرده و شکل و شمایل جدیدی را به آنها بخشیده است.

این استودیو با استفاده از عناصر بصری ساده و اتصال آنها به همدیگر و بطور کاملا معمولی یک گذرگاه جدید عابر پیاده ایجاد کرده است. بنا به اعتقاد طراحان این استودیو، ساخت یک شهر تنها وظیفه برنامه ریزان و معماران نیست بلکه هنرمندان نیز باید با تکیه بر خلاقیت های خود، تحولاتی شگرف در زمینه بافت شهری ایجاد کنند. جورن ومنهو، استراتژیست خلاق این استودیو، در این زمینه  می گوید: “ما اصول خلاقانه متفاوتی را برای شتاب بخشیدن به تحولات به منظور تبدیل شدن به شهری پایدار، سالم، ویژه و موفق نیاز داریم”.

این گذرگاه های خلاقانه عابر پیاده نه تنها محلی برای عبور عابران است؛ بلکه بر شادابی و نشاط خیابان ها نیز افزوده است.

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام چه موقع است؟