شرکتی که هنر و شعر و رنگ و حرکت را با هم ترکیب می‌کند تا زندگی و زیبایی را به میدان‌های شهرهای بزرگ بیاورد

بعضی از کارهای هنری با اینکه زیاد هم هزینه‌بر نیستند، می‌توانند چهره شهرها را به کلی دگرگون کنند. برخی‌ها تصور می‌کنند که زیبا کردن شهرها و صرف هزینه برای این کارها، در حکم دور ریختن پول است. در صورتی که اگر میزان ارتقای سلامت روان، کاستن خشونت‌ها و افزودن بر شکیبایی مردم را در نزد بگیریم، باید طور دیگری نتیجه‌گیری کنیم.

به ویژه اگر مقامات تصمیم‌گیر، نخواهند همه زوایای آثار هنری تأییدکننده طرز فکر و سلیقه آنها باشد، حتما خواهند چهره خندان مردم را که با هنر آشتی کرده‌اند، خواهند دید.

در این پست به سراغ دو تا از کارهای شرکتی می‌رویم که نام جالب Poetic Kinetics را دارد.

این شرکت با طراحی پاتریک شیرن، سال پیش در میدان پرشینگ لس آنجلس، یک اثر هنری بسیار زیبا نصب کرد.

اثر با صرف صدها متر طناب نقره‌ای ویژه آفریده شده بود و طوری بود که در هنگام وزش باد، حالت موج‌های دریا یا پیچ و تاب خوردن یک موجود دریایی را تداعی می‌کرد و Liquid Shard نام داشت.

او این اثر را با کمک ۱۲ دانشجو از ملیت‌های مختلف ایجاد کرد و پیش از نصب با کمک مدل‌سازی سه‌بعدی کامپیوتری از کارکرد صحیح آن مطمئن شد.

اما اثر جدید آنها در سن پترزبورگ نصب شده و firebird نام دارد که در دو ویدئوی زیر مراحل ساخت آن و نتیجه نهایی را می‌توانید ببینید.

 

منبع: 1پزشک

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
بهترین گجت‌هایی که در نمایشگاه CES 2020 رونمایی شدند