شاید دیگران از آسمان می‌آید

«شش تصویر نخست را درسال 1396 از مجوعه داستان “شاید دیگران از آسمان می‌آید” به نویسندگی و سفارش سید علی شجاعی و 
شش تصویر دوم را در سال 1397 از مجموعه داستان “شاخه ها در باد ریشه‌ها در خاک”به نویسندگی مصطفی رحماندوست انجام داده‌ام.

تکنیک تمام کارها آبرنگ و در برخی موارد مدادرنگی است. ایده اولیه کارها همیشه از کند و کاو در پس زمینه ذهنم می‌آید که با پر و بال دادن به آنها می‌توانم به نتیجه دلخواه برسانمشان.

اجرای کارها از شروع اتود زدن تا اجرای کامل کارها چیزی حدود یک تا دو ماه زمان می‌برد که به جرات می‌توانم بگویم کار روی اتودها زمان بیشتری می‌برد چون تمام تلاشم را می‌کنم که بتوانم خلاقیت بیشتری تو کادربندی و کاراکتر سازی ارائه بدهم.

در تصویرگری، مخاطب از اهمیت خیلی زیادی برخوردار است؛ مخاطبان اصلی کارهای من بیشتر قشر جوان و نوجوان هستند و در حین خلق اثر قطعا و تا حد امکان با توجه به سن و سال مخاطب از رنگ‌ها و کاراکترها استفاده می‌کنم.

در جریان خلق این آثار تحت تاثیر هنرمند خاصی نبودم ولی قطعا همیشه کاهای «شان تن» و «کیم مین جی» را با عشق دنبال می‌کنم؛ اما اینکه تاثیری در کارهایم گذاشته‌اند یا خیر را باید از مخاطب پرسید.
شاید عمده‌ترین  تفاوت کارهای من با بقیه، زمان و حساسیت بیشتریِ که من برای کاراکترها و رنگ‌ها نسبت به فضاسازی می‌گذارم باشد.»

یگانه یعقوب نژاد، متولد 1370 بابلسر و دارای مدرک کارشناسی گرافیک و ارشد تصویرسازی است.

 

شاخه ها در باد ریشه‌ها در خاک

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
همواره تنبل هستم!/ گفت وگوی روزرنگ با طراح تایپ فیس playful