سه نقطه / آرزو قلی‌زاده

مجموعه ای که در پست امروز خواهید دید، مربوط به داستان هایی برای گروه سنی ” الف” با عنوان “سه نقطه” و نویسندگی ” رفیع افتخار” هستند که براساس 15 داستان کوتاه کار شده اند. تصاویر این کتاب، به سفارش انتشارات ” آیینه قلم” (تاووس) در شهریور ماه 1396 تصویر شده اند.

« بعد از مطالعه و بررسی کاراکترها، شروع به طراحی کاراکترهای اصلی می کنم. بعد از کاراکترها و فضای کلی داستان، استوری بوردی از تمامی فریم ها تهیه می کنم. بر مبنای مشخصات کلیدی که در هر فریم مشخص کرده ام، طراحی خطی هر فریم را با جزئیات کامل انجام می دهم. بعد از طراحی کامل فریم ها است که سراغ اجرای نهایی می روم. برای این مجموعه، از پیش طرح تا اجرای نهایی دو ماه زمان صرف شد. در وهله اول به طور حتم، وفاداری به متن و بعد از آن تلاش در هر چه بیشتر افزودن تخیل و جزئیات فضا جهت هم ذات پنداری بیشتر با متن را همیشه در کارهایم در نظر می گیرم. قطعا در تصویرسازی کتاب تماما به نیاز مخاطب توجه می کنم ضمن اینکه به بالا بردن سطح سواد بصری مخاطب هم فکر می کنم. متاسفانه اکثر متن هایی که به ما تصویرگران سفارش داده می شود، فاقد پتانسیل بصری هستند و همچنین عدم اعتماد برخی ناشران به تصویرسازان با وجود دیدن نمونه کارهای شان، می تواند بسیار آزار دهنده باشد.»

پروژه دیگر آرزو قلی‌زاده در روزرنگ را اینجا ببینید.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.