تصویرسازی‌های پی‌نما (۱) / سعید رزاقی

يكى از جذاب ترين شاخه هاى تصويرگرى، تصويرسازى به صورت پى نما و تصاوير دنباله دار (كميك استريپ) است. هنوز مانگاهاى مشهور ژاپنى در تيراژ ميليونى منتشر مى شوند و قشرهاى متنوعى از مردم از بزرگسالان گرفته تا كودكان در مكان هاى عمومى و خصوصى با آن مشغول مى شوند. پی‌نماها، تصویرسازی‌های دنباله‌داری هستند که ماجرایی را روایت می‌کنند. تيم حرفه اى پروژه هاى پى نما از اين افراد تشكيل مى شوند: ايده پرداز اصلى كه شالوده و ايده اصلى را طراحى مى كند، طراح اولیه که بر اساس داستان موجود کادرها و دیالوگ باکس و اسکیسهای اولیه را می زند، کلینیر یا همان تمیز کننده خطوط اولیه (که می تواند هردویشان یک فرد باشند)، اینکر یا همان کسی که قلمگیری و مرکب کاری را انجام می دهد، کالریست یا همان رنگ گذار (که می تواند با متریال دستی همچون اکولین و … یا با برنامه هاى کامپیوترى این کار را انجام دهد) و پنسیلر یا نگارنده داستان در داخل کادرها که گرافیک نوشتنش باید کاملا با گرافیک اینکر گروه همخوانی داشته باشد (كه می توان این عضو از گروه را حذف نمود و فونتی مناسب استفاده کرد)
در مجموعه‌ى امروز بخشى از تصويرسازى‌هاى پی نمای سعيد رزاقى را خواهيم ديد.
سعید رزاقی متولد ١٣٤٥ است. شروع به کار حرفه ای او از سال ٦٥ بوده و کارشناسی ارشد رشته تصویرگری دارد. او در زمینه نویسنگی و تصویرگری پی نما فعال است. فعالیت با انتشارات مختلف، مطبوعات و سازمان ها و نهادهای مختلف (در ارتباط با كميك استريپ برای مخاطبین کودک و نوجوان) کشف و پرورش استعداد نویسندگی و تصویرسازی در اين زمينه و داوری در جشنواره هاى داخلی از ديگر فعاليت هاى اوست.

 

rzzaqhi-tasvirsazi-roozrang (14)

rzzaqhi-tasvirsazi-roozrang (24)  rzzaqhi-tasvirsazi-roozrang (23)
rzzaqhi-tasvirsazi-roozrang (21)  rzzaqhi-tasvirsazi-roozrang (20)  rzzaqhi-tasvirsazi-roozrang (19)  rzzaqhi-tasvirsazi-roozrang (18)
rzzaqhi-tasvirsazi-roozrang (22) rzzaqhi-tasvirsazi-roozrang (16)
rzzaqhi-tasvirsazi-roozrang (11)  rzzaqhi-tasvirsazi-roozrang (10)  rzzaqhi-tasvirsazi-roozrang (9)  rzzaqhi-tasvirsazi-roozrang (8)  rzzaqhi-tasvirsazi-roozrang (7)
rzzaqhi-tasvirsazi-roozrang (3)  
 rzzaqhi-tasvirsazi-roozrang (1) tasvirsazi-roozrang (12) rzzaqhi-tasvirsazi-roozrang (15) tasvirsazi-roozrang (11) tasvirsazi-roozrang (10) rzzaqhi-tasvirsazi-roozrang (17) tasvirsazi-roozrang (9) tasvirsazi-roozrang (8) tasvirsazi-roozrang (7) tasvirsazi-roozrang (6) tasvirsazi-roozrang (5) tasvirsazi-roozrang (4) tasvirsazi-roozrang (3) tasvirsazi-roozrang (2) tasvirsazi-roozrang (1) tasvirsazi-roozrang

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
انتشار فراخوان ایده خلاقانه هنری با موضوع استاندارد