اکونومیست

سرکوب شرکت‌های فناوری در چین، طرح روی جلد شماره جدید اکونومیست

طرح روی جلد شماره جدید هفته نامه اکونومیست سرکوب شرکت‌های فناوری در چین است.

از میان همه دستاوردهای چین در دو دهه گذشته ، یکی از چشمگیرترین آنها ظهور صنعت فناوری آن است. طبق آمار علی بابا دو برابر شرکت آمازون فعالیت های تجارت الکترونیکی را میزبانی می کند. Tencent با 1.2 میلیارد کاربر ، محبوب ترین ابر برنامه جهان را اجرا می کند. انقلاب فناوری چین همچنین به چشم اندازهای بلندمدت اقتصادی خود در داخل کشور نیز کمک کرده است ، زیرا به این کشور اجازه می دهد فراتر از تولید به حوزه های جدیدی مانند مراقبت های بهداشتی دیجیتال و هوش مصنوعی (ai) برسد.  صنعت فناوری خیره کننده چین علاوه بر پیشبرد رفاه این کشور ، می تواند پایه و اساس برتری آمریکا به چالش  بکشد.

به همین دلایل حمله رئیس جمهور شی جین پینگ به صنعت فناوری 4 تریلیون دلاری کشورش بسیار حیرت انگیز است. بیش از 50 اقدام نظارتی علیه تعداد زیادی از شرکت ها به دلایل  گیج کننده اعمال شده است.  مبارزه رییس جمهوری چین علیه شرکت‌های بزرگ فناوری این کشور احتمالا با شکست مواجه خواهد شد.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
جشنواره تجسمی فجر
سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر افتتاح شد