سایت جدید گوگل یادتان می‌دهد چگونه وسایل خانه را تعمیر کنید

دستاورد جدید گوگل؛ یک سایت بصری درباره آموزش تعمیر وسایل خانه است. گوگل این سایت با دامنه how-to-fix-a-toilet را به کمک جست‌وجوهای مردم در گوگل، News Lab و ژورنالیستی به نام زاکین جی‌وی ساخته است.

ایده اصلی این سایت براین اساس است که مردم روزانه برای تعمیر وسایل خراب شده خانه‌شان در گوگل جست‌وجو می‌کنند و می‌خواهند بدانند چگونه می‌توانند یک در، توالت فرنگی و پنجره را درست کنند.

 

وقتی وارد سایت how-to-fix-a-toilet می‌شوید؛ به طور بصری می‌توانید ماوس را روی برخی از اجزای خانه ببرید تا جست‌وجوهای مردم درباره خرابی و تعمیر آن وسیله را ببینید. بعد؛ گوگل مجموعه‌ای از سایت‌ها و ویدیوها درباره چگونگی تعمیر آن را به شما نمایش می‌دهد. در واقع، اساس این سایت روی جست‌وجوها و اطلاعاتی است که مردم در گوگل وارد کردند.

زاکین که یکی از موسسان این سایت با همکاری گوگل است؛ توضیح می‌دهد که ایده این سایت را از چالش‌های شخصی خودش در هنگام درست کردن یک وسیله خانه گرفته است. زاکین می‌گوید برخی روزها ساعت‌ها در گوگل و اینترنت به دنبال راهنمایی برای درست کردن لولای یک در یا کاسه توالت است.

در این سایت؛ مردم می‌توانند ابتدا منطقه و کشور خود را انتخاب کنند و بعد بیشترین جست‌وجو درباره «چگونگی تعمیر» یا «How To» وسایل مختلف خانه را مشاهده کنند. این قابلیت سایت کمک می‌کند تا مردم هر کشوری بتوانند سریعا راه‌حل رایج‌ترین مشکلات اطراف خود را پیدا کنند. مثلا این سایت می‌گوید در کشور کانادا خرابی در، یخچال و توالت شایع‌تر از دیگر وسایل آشپزخانه است. (در ایران جستجو برای تعمیر یخچال)

در این سایت می‌توانید بالاترین ۱۰۰ جست‌وجوی «How To» دنیا را مشاهده کرد. این سایت رسپانسیو طراحی شده است تا مردم با موبایل‌های خودشان بتوانند به راحتی وارد سایت شده و درباره موضوع‌های مختلف جست‌وجو کنند.

گوگل می‌گوید مردم در چیزهای بسیار جزیی مجبور هستند زمان زیادی در اینترنت جست‌وجو کنند. این سایت کمک‌شان می‌کند به راحتی یاد بگیرند چگونه باید کارهایی که لازم دارند را انجام بدهند. جالب است در این سایت درباره موضوع‌هایی مانند بدن‌سازی، جوش‌های بدن، کاهش چربی و فشار خون، بستن کروات، آبیاری درختان و نگه‌داری از گیاهان، پختن تخم‌مرغ و قهوه مطالبی آموزشی قابل دسترسی هستند.

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.