زیر گنبدکبود در خانه هنرمندان

نمایشگاهی از مراحل پیش تولید و ساخت انیمیشن‌های استودیو گنبدکبود به بهانه دهمین سالگرد تاسیس این استودیو در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.
نمایشگاه «زیر گنبدکبود» شامل آثاری است که در مراحل مختلف تولید انیمیشن‌های استودیو گنبدکبود، طراحی شده‌اند.

در این نمایشگاه 40 اثر از مراحل اولیه تولید انیمیشن‌، مانند استوری برد، طراحی شخصیت و ایده‌های اولیه بصری به نمایش در می‌آید و این آثار در نشستی با حضور هنرمندان و انیماتورهای این استودیو تشریح و تحلیل می‌شود.

استودیو گنبدکبود سال 1386 توسط بابک و بهنود نکویی تاسیس شده و طی یک دهه فعالیت مستمر، انیمیشن‌ کوتاه استریپی (راه یافته به لیست بلند اسکار)، تعداد قابل توجهی تیزر و وله‌های انیمیشنی تولید کرده است. سریال صد قسمتی «روبی و جوجه‌ها» نیز از جمله تولیدات این استودیو است که هفت قسمت از آن نوروز امسال از تلویزیون به نمایش در آمد.

همچنین آثار این استودیو جوایز متعددی در جشنواره‌های مختلف به دست آورده که از متاخرترین‌ آنها می‌توان به جایزه بهترین متحرک‌سازی از جشن خانه سینما و دو جایزه بخش ملی و بین‌المللی بهترین اثر تلویزیونی دهمین جشنواره پویانمایی تهران اشاره کرد.
افتتاحیه نمایشگاه «زیرگنبدکبود» 28 مهر ماه ساعت 18تا 20 با حضور مدیران و هنرمندان این استودیو، جمعی از پیشکسوتان و هنرمندان انیمیشن‌ساز و طراحان در گالری نامی خانه هنرمندان برگزار می‌شود.
علاقمندان می‌توانند از ساعت 13 تا 20 روزهای 28 مهر تا 4 آبان به نشانی خیابان طالقانی، بعد از خیابان ایرانشهر، خانه هنرمندان، گالری نامی مراجعه و از آثار این نمایشگاه بازدید کنند.

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
اولین رویداد بین المللی طراحی گرافیک اصفهان برگزار می شود