One Color Award

رپورتاژ: فراخوان One Color Award

در صنعت برند دیزاین، مشکلی مشترک به طور پیاپی به چشم می‌آید و آن پنهان شدن هدف دیزاین در زیرتلی از رنگ‌ها و نقوش گوناگون است.

بسیاری از طراحان به اشتباه میپندارند که در صورت استفاده از تنها یک رنگ اصلی در طراحی خود، در پدید آوردن آثار بی نظیر ناتوان خواهند بود.

در صورتی که طراحی تک‌رنگ نه تنها یکی از ساده‌ ترین و ارزان‌ترین راه‌ها برای رسیدن به نتیجه‌ای متفاوت از سایرین است، بلکه در بسیاری اوقات میتواند تاثیری عمیقتر برجای گذارد و چیره‌دستی دیزاینر را بیش از پیش نمایان سازد.

اکنون، ‘’One Color Award’’ می‌خواهد این حقیقت را ثابت کند که روح یک اثر نباید با دیزاینیِ گمراه‌ کننده و شلوغ پنهان بماند. پس، این ماه “می” میلادی فرصتی برای تغییر دیدمان به باوری کهنه و اشتباه را فراهم میکند و موضوع را از زاویه ای نو به نمایش می‌گذارد.

VAND INTERNATIONAL، شرکت بین المللی برند دیزاین این مسابقه را در ماه “می” میلادی با داورانی برجسته و نام آشنا از سرتاسر دنیا برگزار کرده است:

1. راب جانف

2. قدا والی

3. جرمن اوجار

4. منگ ژانگ

5. مارتین گوریچو

6. کریس لیونز

7. سومچانا کانگوارنجیت

8. اندی آودسلی

و تورج صابری‌وند، بنیان گذار و برند استراتژیست VAND INTERNATIONAL

شرایط این چالش به گونهای است که شرکت‌کنندگان موظف هستند تنها از یک رنگ در 95% دیزاین برند استفاده کنند، و تنها 5% باقیماندهمی‌تواند رنگی دیگر باشد. مهلت ارسال دیزاینها از اول تا پایان ماه “می” میلادی خواهد بود. فینالیستها در روز دهم ماه “جون” میلادی مشخص خواهند شد، و نام برنده نهایی در روز 15ام همان ماه اعلام خواهد شد و تندیس مسابقه به او اهدا خواهد شد. لازم به ذکر است که شرکت در این مسابقه رایگان می‌باشد.

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.