لوگو.های فوتبال آسیا

رونمایی AFC از لوگو‌های مسابقات فوتبال آسیا

کنفدراسیون فوتبال آسیا دیروز در یک اقدام جالب و شاید هیجان انگیز دست به اعمال تغییر در لوگو و هویت های بصری مربوط به مسابقات فوتبال این قاره زد.

به گزارش روزرنگ، کنفدراسیون فوتبال آسیا هر ۱۰ سال یک بار لوگو‌های مسابقات مختلف فوتبال در قاره کهن را تغییر می‌دهد.

AFC دیروز از لوگوی ۶ تورنمنت قاره آسیا رونمایی کرد. از امروز در این مسابقات از لوگو‌های جدید استفاده می‌شود.

در لوگوهای جدید مسایلی چون گستره جغرافیایی هواداران فوتبال در قاره آسیا ، مکان مسابقات، پخش تلویزیونی و همچنین شبکه های اجتماعی برجسته تر خواهند بود.

تمرکز ویژه ای اف سی در این تغییرات روی این است که هواداران فوتبال آسیا، محتوای تازه و جذاب بصری را در تمام کانال های رسمی AFC از جمله پروفایل های رسمی رسانه های اجتماعی چند زبانه مثل فیسبوک، اینستاگرام، توئیتر، تلگرام و دیگر شبکه های اجتماعی و همچنین وبسایت کنفدراسیون فوتبال آسیا بوده است.

نام شریک جدید ای اف سی در کنار نام کنفدراسیون فوتبال آسیا اف ام ای( FMA  ) که در یک دوره 15 ماهه همکاری اش را با ای اف سی آغاز کرده نیز در طراحی این برندها مورد نظر بوده است.
همچنین از ورزشگاه های فوتبال و رنگ های تیم های ملی آسیایی که آنها را پوشیده و افتخارآفرینی کرده اند و مکان هایی که مسابقات برگزار شده نیز در این طراحی ها استفاده شده است.

در طراحی لوگو های جام ملت های آسیا، جام ملت های زنان، جام ملت های زیر 23 و همچنین مقدماتی جام جهانی برای نشان دادن ارتباطی که بین مسابقات هست از المان های مشترکی استفاده شده است.

این لوگوها با توجه به هر دوره از مسابقات تغییراتی خواهند داشت تا منعکس کننده محل میزبانی بازی ها باشند.

برای برجسته سازی اهمیت ارزش تجاری این لوگو، یک نشان تجاری اختصاصی نیز برای رقابت های مقدماتی آسیا برای جام جهانی2022 قطر  که در نیمه دوم سال 2021 آغاز می شود نیزطراحی شده است.
لوگوی جدید لیگ قهرمانان آسیا نمادین ترین شهرهای آسیا، معماری های زیبا، شهرهای نورانی  و همچنین سبک زندگی پرجنب و جوش نزدیک به یک میلیارد مخاطب لیگ قهرمانان آسیا  در طراحی لوگو جدید رقابت های لیگ قهرمانان نقش دارند. همچنین این لوگو نشانگر سبک تازه برگزاری مسابقات و رقابت تیم ها در دو منطقه شرق و غرب نیز هست.

لوگو ای اف سی کاپ نیز در تغییرات جدید، با استفاده از 5 رنگ نشان دهنده مناطقی است که در آن ها مسابقه در جریان است و هویت بصری کاملا متفاوتی دارد.

لوگو‌های تغییر کرده مسابقات فوتبال آسیا:

1- مسابقات انتخابی جام جهانی 2022-آسیا

2-جام ملت های آسیا 2023

3-جام ملت های آسیا بانوان

4-مسابقات قهرمانی آسیا زیر 23 سال

5-لیگ قهرمانان آسیا

6-AFC کاپ

طبق اعلام AFC این لوگوهای جدید با همکاری یک شرکت تجاری در 15 ماه گذشته طراحی و آماده رونمایی شد.

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.