دیوارکوب / زهرا عاشوری

“سلام، زهرا هستم، طراح کاراکتر و تصویرساز. مدتی تجربه کار در دفتر و شرکت های مختلف رو داشتم و مدت زیادی هم به صورت فریلنس پروژه های گرافیکی انجام می دادم؛ ولی از یه جایی به بعد تصمیم گرفتم برم سراغ کاری که بیشتر بهش علاقه دارم و خلاقیت و ایده در اون حرف اول و بزنه و تمام ایده برای شخص خود هنرمند باشه بدون هیچ دخل و تصرفی. علاقه‌ام به گرافیک، تصویرسازی و خلق کاراکترهای خیالی باعث شد به سمت حجم‌سازی کشیده بشم.


دوست داشتم به کاراکترهام جان بدم و از طرفی تصویرسازی هام رو کاربردی کنم و بتونم لمسشون کنم. بعد از مدت زیادی کار کردن و ساخت مجسمه های تزیینی، ایده ی ساخت دیوارکوب به ذهنم رسید. دیوارکوب هایی که هر کدوم کاراکتر و خصوصیات خاص خودشون رو داشته باشن و به زیباتر شدن فضا و دکور کمک کنن و حال و هوای دیوارها رو عوض بکنن. مدتی درباره بیس و متریال کار تحقیق و فکر کردم، بیس و متریال های مختلفی رو تجربه و امتحان کردم تا به این چیزی که می بینید رسیدم…

میتونم بگم خمیر مجسمه سازی ای که برای کارم میسازم مختص خودمه ولی تا حد زیادی شبیه به خمیر پاپیه ماشه هستش. ویژگی ای که بیس و متریال کارم در اختیارم قرار میده باعث میشه بتونم دیوارکوب ها رو حتی تا سایز دو در یک متر هم اجرا بکنم که فکر می کنم این سایز بسیار مناسب فضاهای بزرگ و استفاده در دکوراسیون خانه، کافه و…هست.

پروژه های من از چندین مرحله تشکیل شده، مرحله اول اتود کاراکتر و شخصیت ذهنیمه. به این شکله که درباره کاراکتر فکر می کنم و اتود های مختلف میزنم و بعد از اینکه از اتود نهایی راضی بودم شروع به ساخت بیس کار می کنم و بعد از در آوردن قالب کلی کار نوبت به مرحله خمیرگذاری می رسه بعد از اون کار با تکنیک اکریلیک رنگ میشه و در آخر اصلاحات نهایی.

هر کدوم از این مراحل بسته به پیچیدگی طرح و سایز چند روز طول میکشه و در کل باید بگم که طراحی و ساختشون بسیار زمان بره اما برای من به شدت لذت بخش و دوست داشتنیه… روزانه ساعت ها پای اجرای کار می شینم و لذت میبرم. بیشتر کارهایی که می سازم برای رزومه شخصی خودم هستش و دوست دارم در آینده نزدیک اولین نمایشگاه انفرادی خودم رو برگزار کنم. سفارش های مختلفی برای دیوار خانه نزدیکان و دوستانم انجام دادم. اولین همکاری من برای دکوراسیون کافه با کافه سون بود که نتیجه هم برای من و هم برای کافه سون بسیار رضایت بخش بود.”

زهرا عاشوری،متولد ۱۳۷۳ و فارغ‌التحصیل ارتباط تصویری از دانشگاه علم و فرهنگ و برگزیده دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در بخش تصویر سازی است.

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
بنکسی، هنرمند معروف خیابانی یک کشتی برای پناهجویان خرید