دیزاین جدید دلار آمریکا باید به چه شکل باشد؟ / Travis Purrington

هنرمند آمریکایی تراویس پرینگتون (Travis Purrington) به عنوان بخشی از پایان نامه ارشد خود در دانشگاه طراحی بازل سویس (Basel School)، از اسکناس با روش جدیدتری برای پروژه خود استفاده کرد.
پرینگتون تمامی رئیس جمهورهای دارای کلاه گیس و پرچم‌ها را برید و به جای آن طراحی‌های هندسی مینیمالیستی و تصویرهای مهیج قرار داد و در واقع، راهی برای نمایش آمریکای مدرن باز کرد.
او نکات جالبی راجع به آمریکای سنت گرا مطرح کرده  و گفته است که گوشه‌های رنگی اسکناس، نماد شاخه‌های زیتون، صلح و دیپلماسی است و گوشه‌های بدون رنگ اسکناس نشان دهنده‌ی تیرهای مدافع ملت در زمان جنگ است.
اسکناس های جدید دارای سخنانی است که بر اساس سندهای تاریخی آمریکا نقل قول شده  و اصطلاحات لاتین آن برگرفته ازجملات مشهور بنیان‌گذاران آن کشور است.
هدف نهایی به وجود آوردن جانشینی برای دلار آمریکایی و به وجود آوردن بحث راجع به ارزش موقت پول نبوده است. اگر شما متوجه نبودن اسکناس 1$ شده‌اید، اشتباه نکرده‌اید. پرینگتون می گوید: “1$ حذف شده است تا به ما بگوید پیش از این‌ها باید این اتفاق می‌افتاد.” “1 دلاری عملکرد شگفت انگیزی داشته است اما الان زمان رها کردن آن است. ارزش دلار آمریکا بالا رفته است و ما همیشه می‌توانیم آن را باز گردانیم.” با هم تصاویر مرتبط با این پروژه را ببینیم:

usd_2014_5a usd_2014_10a usd_2014_20a usd_2014_50a usd_2014_100a USD_2014_set_front_low1
منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.