خندوانه در همشهری جوان

جلد يك نشريه اولين پلان آن است كه مخاطب، چه بخواهد چه نخواهد با آن رو به رو مى‌شود. اين رويارويى اوليه براى تيم نشريات يك نكته‌ى حياتى و مهم است؛ چون مسير مقبوليت و موفقيت آن‌ها را تعيين مى‌كند. تنها ديزاينرى مى‌تواند سكان دار جلد مجله باشد كه همزمان، سواد تصويرى درست و سرعت عمل بالايى داشته باشد تا بتواند مسير آن را در درياى پر تب و تاب مخاطبان به خوبى هدايت كند.

هفته نامه‌ى “همشهرى جوان” سال‌هاست كه با استفاده از ايده‌هاى نسبتاً جذاب تصويرى و با اتكا به عكاسى هنرى، نمونه‌ى موفقى از طراحى جلد يك نشريه را به نمايش گذاشته است. محمدرضا دوست محمدى متولد ١٣٥٥ و داراى فوق ليسانس انيميشن، طى سال‌هاى متمادى، سكان جلدهاى همشهرى جوان را در دست دارد. درك درست او از مفاهيم تصويرسازى و كاريكاتور، فضاى گرافيكى طرح جلدهايش را با چاشنى‌هاى موفق طنز همراه كرده است. تكرار اين برخورد به مرور باعث تعريف يك هويت مشخص براى جلدها شده است.

محمدرضا دوست محمدى علاوه بر كار مستقل حرفه‌اى، عضو هيأت علمى دانشكده‌ى هنرهاى زيبا نیز مى‌باشد. او از آن دسته طراحانى است كه بسيار پركار بوده و از ٨ ساعت، ٩ ساعتش را مشغول به كار هستند! در اين پست، پروسه‌ى يكى از آخرين طرح جلدهاى او را براى شما آماده كرده‌ايم. موضوع اين جلد همشهرى جوان اختصاص به پربيننده‌ترين برنامه‌ى این روزهای تلويزيون (خندوانه) دارد که از كاراكتر رامبد جوان براى جلد استفاده شده است. با ما همراه باشيد:

0 cover 465 etods copy wattermellon

ContactSheet

cover 465 2th etod

cover 466 final

 

در ادامه منتخبی از مجموعه جلدهای همشهری جوان را نیز می‌توانید ببینید.

140  174.indd  01 Cover2-2 final.indd  COVER.indd  207  258  413  415  418  435  cover280  01 Cover -400.indd  javan 290  javan 315  javan 321  javan 325  javan 339  javan 341 copy  javan 355  javan 376  javan 385  javan 391  01 CoverAsli-2.indd  cover page 1 va 4.indd

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.