انیمیشن

«حبسی» بهترین فیلم انیمیشن جشنواره محیط زیست ایتالیا شد

انیمیشن «حبسی» به کارگردانی احمد خوش نیت بهترین فیلم انیمیشن جشنواره محیط زیست ایتالیا شد.

انیمیشن «حبسی» (LOCKED) به نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی احمد خوش نیت (از محصولات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی) به عنوان بهترین فیلم انیمیشن جشنواره محیط زیست ایتالیا (Cittadella GEOFILMFESTIVAL) انتخاب و برنده تندیس زمین طلایی از این فستیوال شد.

مراسم اختتامیه و اهدای جوایز مربوط به این فستیوال در تاریخ ۲۱ نوامبر (شنبه اول آذر ماه) و در سالن ویلارنای چیتادلا در شهر پادووای ایتالیا برگزار شد. در این مراسم انیمیشن «حبسی» از میان پنج نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم انیمیشن، به عنوان اثر برتر انتخاب و موفق به دریافت تندیس زمین طلایی شد.

جشنواره محیط زیست ایتالیا سومین دوره خود را در سال ۲۰۱۹ با انتخاب آثار برگزیده در بخش های مختلف آغاز کرد و با برنامه ای یک ساله آثار برگزیده را در هر ماه به نمایش در می آورد که انیمیشن «حبسی» در اکران مربوط به خود (در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰) بالاترین آرای تماشاگران را نیز به خود اختصاص داد.

این انیمیشن با تکنیک سه بعدی کامپیوتری ساخته شده و مدت زمان آن ۱۱ دقیقه و ۲۲ ثانیه است.

عوامل تولید این انیمیشن عبارتند از نویسنده، کارگردان و تهیه کننده: احمد خوش‌نیت، مدل‌ساز سه بعدی، انیماتور، فضاسازی و کامپوزیت: داریوش اسکویی، طراح شخصیت‌ها: نوید مسعودنیا، طراح صدا: کامران سحرخیز و زهره علی اکبری، موسیقی: پژمان خلیلی، تینا جامه‌گرمی و علی جعفری‌پویان به عنوان نوازنده ویولن، سهراب برهمندی نوازنده ویولا، آتنا اشتیاقی نوازنده ویولن‌سل و پورنگ پورشیرازی نوازنده کنترباس و گروه کُری شامل اُفیک متوسلیان، شیما حکیمی، محمدرضا صفی و شهرام رکوعی برای ساخت موسیقی حبسی با پژمان خلیلی همکاری داشتند.

انیمیشن حبسی بتازگی نیز در جشنواره انیمیشن آیکونا (ICONA) کشور یونان نیز انتخاب شده است. به دلیل شیوع ویروس کرونا، قرار است که آثار برگزیده این جشنواره نیز از تاریخ ۴ تا ۶ دسامبر ۲۰۲۰ مصادف با ۱۴ تا ۱۶ آذرماه به صورت آنلاین و از طریق پلتفورم این جشنواره به نمایش در آیند.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
بیلبورد هوشمند یاهو، آینده تبلیغات محیطی را شکل می دهد