جوایز فیلم اروپا برندگان انیمیشن خود را شناخت

فیلم

۲ فیلم‌ فرانسوی به عنوان برنده انیمیشن و کمدی جوایز فیلم اروپا ۲۰۲۰ انتخاب شدند.

۲ فیلم فرانسوی یعنی «ضربه بزرگ» امانوئل کورسول و انیمیشمن «جوزپ» که با دست کشیده شده به ترتیب برنده جوایز بهترین فیلم کمدی و بهترین انیمیشن از جوایز فیلم اروپا ۲۰۲۰ شده‌اند.

«جوزپ» که نخستین فیلم سینمایی اورلین فرومن خبرنگار است، قرار بود در لیست فیلم‌های نمایشی کن امسال باشد. فرومن، که به عنوان کارتونیست شناخته می‌شود، این فیلمش را در ژوئن در فستیوال انیمیشن انسی که به صورت آنلاین برگزار شد برای نخستین بار به نمایش درآورده بود.

«جوزپ» داستان جوزپ بارتولی هنرمند اسپانیایی را روایت می‌کند که از جنگ داخلی اسپانیا جان سالم به در برد و بعد در یک کمپ کار اجباری در فرانسه گیر افتاد. او در نهایت از آنجا فرار کرد و به مکزیک گریخت و با فریدا کالو نقاش معروف آشنا شد.

این ۲ جایزه در یک مراسم آنلاین اهدا شدند. این مراسم بخشی از یک هفته برنامه‌های مجازی است که برای اهدای جوایز آکادمی فیلم اروپا ۲۰۲۰ سازمان‌دهی شده‌اند.

برندگان جوایز اصلی فیلم اروپا در روزهای بعد اعلام می‌شوند.

جوایز فیلم اروپا (به انگلیسی: European Film Awards) که هرساله توسط آکادمی فیلم اروپا از سال ۱۹۸۸ برگزار می‌شود، مجموعه جوایزی را به برترین دستاوردهای سینمایی اروپا در بیش از ده بخش اهدا می‌کند. این جوایز که مهمترین جایزه آن، «بهترین فیلم سال» است، مختص سینمای اروپا و کارگردانان، تهیه‌کنندگان و بازیگران اروپایی است.

مراسم جوایز فیلم اروپا، هر ساله به تناوب توسط برلین و سایر شهرهای اروپایی برگزار می‌شود. مراسم ۲۰۱۳ در برلین و ۲۰۱۴ در ریگا پایتخت لتونی برگزار شد.

منبعدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.