جزییات نشست تخصصی «اقتباس برای فیلمنامه پویانمایی»

نشست «اقتباس برای فیلم‌نامه پویانمایی» با هدف کشف زیرمتن‌های مناسب برای اقتباس در حوزه پویانمایی، بررسی روند تبدیل این متون به فیلم‌نامه نهایی و تحلیل میزان موفقیت این فیلم‌نامه‌ها در یازدهمین جشنواره پویانمایی تهران برگزار می‌شود.

فیلم‌های سینمایی «آخرین داستان» ساخته اشکان رهگذر، «هزار افسان: افسانه زال و سیمرغ» ساخته اصغر صفار و عباس جلالی‌یکتا، «ایستوک» به کارگردانی رولند توث و «سنجاب» اثر مایکه مولر آثار انتخاب شده برای این نشست هستند.

نشست «اقتباس برای فیلم‌نامه پویانمایی» ساعت ۱۵ روز چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ در سالن کنفرانس مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خیابان حجاب برگزار می‌شود.

این نشست با این نگاه برگزار می‌شود که جایگاه فیلم‌نامه در پویانمایی، جایگاهی مهم و نیازمند توجه کامل سازندگان و تحلیل‌گران این حوزه است و هر اثری چه کوتاه و چه بلند به پشتوانه یک فیلم‌نامه دقیق و صحیح است که ظرفیت‌های اجرایی خود را شکوفا می‌کند. با چنین رویکردی داستان‌های تاریخی و اسطوره‌ای هر کشور و فرهنگ قابلیت مهمی برای تبدیل‌شدن به فیلم‌نامه‌های پویانمایی جذاب و هدفمند دارند.

یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران از ۱۲ تا ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با نمایش آثار منتخب داخلی و خارجی در چند بخش میزبان هنرمندان و علاقه‌مندان خواهد بود.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
فراخوان کارگاه طراحی گرافیک و کارتون با موضوع پیشگیری از جرم و آسیب های اجتماعی