جذابیت ماشین‌های کلاسیک

« دیزاین ماشین‌های قدیمی برایم خیلی جذاب هستند؛ ماشین های جدید از نظر خودم به خاطر رعایت کردن اصل آیرودینامیک تقربیا از نظر فرم کلی شبیه هم هستند اما ماشین‌های کلاسیک تقربیا از این قضیه مثتثنی هستند و به خاطر همین، طراحی‌های فوق‌العاده زیبا و ساختار شکن و متفاوت از همدیگر در بین اونها زیاد دیده میشه.

یکی از تفریحاتم وقتی که در خیابون در حال عبور هستم گشتن دنبال کلاسیک‌ها هست که با کمی دقت به نتایج خیلی خوب میشه رسید.
برای شروع کار، ابتدا ماشینی که قرار طراحی کنم رو انتخاب می‌کنم بعد از زاویه‌های مختلف همون ماشین عکس می‌گیرم و به عنوان رفرنس جمع می‌کنم و از روی اونها طراحی رئال انجام میدم.

این کار رو برای شناختن دیزاین ماشین انجام میدم. حالا با توجه به ویژگی‌های ماشینی که قرار است طراحی کنم شروع به طراحی‌های خیلی راف ‌میکنم و اسکواچ استرج‌هایی به کار میدم (مثل کاریکاتور چهره )  انقدر به این کار ادامه میدم تا به یه کنتراست و هارمونی مناسب همسو با ویژگی های ماشینی که انتخاب کردم مثل قل چماق، سریع، لوکس و… برسم؛ بعد که به کلیت کار رسیدم جزییات کارو اضافه می‌کنم و در نهایت رندر کار …»

پروژه دیگری از سینا معصومی در روزرنگ را اینجا ببینید.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.