جایزه ویژه جشنواره مونسترای پرتغال برای «گرگم و گله می‌برم»

«گرگم و گله می‌برم» اثر امیرهوشنگ معین جایزه‌ ویژه جشنواره بین‌المللی انیمیشن مونسترا پرتغال را به دست آورد تا سیزدهمین جایزه خود را نیز دریافت کند.

این فیلم کوتاه ۸ دقیقه‌ای، توانست در بیستمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن مونسترا که به صورت آنلاین در پرتغال برگزار شد، جایزه ویژه بخش مسابقه را از آن خود کند.

فیلم‌های راه‌ یافته به بخش مسابقه برای دریافت جوائز بهترین فیلم کوتاه از کشور پرتغال، جایزه ویژه داوران، بهترین فیلم کوتاه تجربی، جایزه ویژه و جایزه از نگاه مخاطب با یکدیگر به رقابت پرداختند.

پویانمایی «گرگم و گله می‌برم» برگرفته از داستانی با همین‌ نام نوشته‌ افسانه‌ شعبان‌نژاد از انتشارات کانون پرورش فکری است که با تکنیک انیمیشن دیجیتال در امور سینمایی کانون تولید شده است.

این انیمیشن که از تولیدات سال ۱۳۹۶ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است، تاکنون ۱۲ جایزه بین‌المللی را از آن خود کرده و بیش از ۳۰ حضور بین‌المللی نیز داشته است.

جایزه کبوتر طلایی (GOLDEN DOVE) فیلم‌های کوتاه انیمیشن از شصت‌ودومین جشنواره فیلم لایپزیک آلمان، جایزه نیو فیس بیست‌ودومین جشنواره مدیا آرت ژاپن، جایزه‌ بهترین فیلم بخش «رویاهای کودکانه» جشنواره بین‌المللی فیلم‌های انیمیشن اینسومنیا روسیه، جایزه بهترین پویانمایی کوتاه ششمین جشنواره فیلم تریپولی لبنان و جایزه بخش مسابقه جهانی دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های انیمیشن پاریس از جمله جوایز این انیمیشن بدون‌کلام است.

همچنین جایزه فروغ آسیای پانزدهمین جشنواره بین‌المللی ایندی انیمیشن کره جنوبی، جایزه اول جشنواره بین‌المللی فیلم‌های انیمیشن ماراتن یونان، جایزه ویژه  Digicon ۶ Asia، جایزه بهترین فیلم کودک از جشنواره گلدن کوکر رومانی، جایزه نقره‌ای یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران، جایزه چهل‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در ۲ بخش و جایزه بهترین صداگذاری بخش ملی سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، عنوان‌های دیگر جوایز انیمیشن «گرگم و گله می‌برم» است.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
تداعی هنر مدرن در لحن یک طراح / مجموعه پوسترهای آنیک تروکسلر