ثبت نام هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت

سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از آغاز ثبت نام هجدهمین مسابقات ملی مهارت خبر داد و اعلام کرد: علاقه مندان می توانند تا 23 تیر ماه امسال در این مسابقات ثبت نام کنند.

ثبت نام آنلاین (https://tehranskills.ir) فقط در استان تهران انجام می شود و مابقی شرکت کنندگان استان های دیگر می بایست به صورت حضوری به مراکز فنی و حرفه ای مراجعه کنند.

درباره مسابقات رشته طراحی گرافیک
در این رشته رقابت کنندگان ایده های ذهنی خود را در قالب بصری با بکار گیری نرم افزار ها و ابزارهای رایانه ای و تکنیک های مختلف خلق اثر دو بعدی به منظور رساندن پیامی خاص به بیننده بر روی کاغذ پیاده می کنند. در مسابقات المپیاد گرافیک رقابت کنندگان به طراحی پوستر، لوگو، آگهی های تبلیغاتی، اوراق اداری، بسته بندی و … به کمک نرم افزارهای گروه adobe، عکس های موجود و تصویر سازی می پردازند.

مرحله استانی:
این مرحله بین یک تا دو روز برگزار می گردد و در آن پروژه ای تعریف میشود (به عنوان مثال طراحی یک بروشور) که شرکت کنندگان میبایست در آن روز آن پروژه را با تصاویر و فایل هایی که به آن ها داده می شود اجرا کنند.
برای نفر برگزیده این مرحله یک کارگاه به همراه یک کارشناس مربی، به رایگان در اختیار او قرار داده می شود تا در چند ماه آموزش برای مرحله کشوری آماده شود. این مرحله در خود استان تهران برگزار می گردد.

مرحله کشوری:
در مرحله کشوری مسابقات بین 3 تا 4 روز می باشد و نفرات برگزیده هر استان برای شرکت در این مرحله یکجا جمع می شوند و به مسابقه می پردازند.
در هر روز موضوع پروژه متفاوت می باشد به عنوان مثال در روز اول طراحی کاتالوگ و در روز دوم طراحی بسته بندی داده می شود و شرکت کنندگان میبایست تا انتهای پروژه که آماده سازی فایل برای چاپ و ارائه ماکت می باشد کارها را در همان روز ارائه دهند.
به نفرات اول تا سوم این مرحله مدال های طلا، نقره و برنز به همراه جوایز نقدی اهدا می شود.
دارنده مدال طلای این مسابقات نیز عضو بنیاد ملی نخبگان می شود.
نفرات برگزیده هجدهمین و نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت برای مرحله جهانی آموزش می بینند و یک نفر از این 6 برگزیده برای مسابقات جهانی اعزام می گردد.
این مرحله از مسابقات معمولا در مرکز تربیت مربی سازمان فنی و حرفه ای در استان کرج برگزار می گردد.

مرحله جهانی:
این مرحله هر دو سال یکبار در یکی از کشور های عضو صورت می گیرد و دوره بعدی این مسابقات در کشور روسیه برگزار می گردد.
روند برگزاری این مسابقات نیز مشابه مرحله کشوری می باشد.

شرایط ثبت نام:
متولدین 11/10/1375 به بعد امکان شرکت در این مسابقات را دارند. (زیر 21 سال)

گفتنی است در سال 1954 سازمان بین المللی آموزش های حرفه ای (IVTO) با هدف ترغیب جوانان به کسب مشاغل حرفه ای تشکیل شد و از آن پس هر دو سال یکبار این مسابقات در کشور های مختلف برگزار گردید.

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
انیمیشن ایرانی حاضر در کن جایزه گرفت