تغییر لوگوی گوگل به یک بازی به مناسبت سالگرد تاسیس پونی اکسپرس

کمپانی گوگل همیشه لوگوی خود را براساس مناسبت های مهم در جهان تغییر می‌دهد. دیروز 14 آوریل نیز به دلیل صد و پنجاه و پنجمین سالگرد تاسیس پونی اکسپرس (Pony Express ) لوگوی گوگل تغییر یافت. قبل از اختراع تلگراف، تمامی نامه‌ها در آمریکا از طریق اداره پست آن کشور بنام پونی اکسپرس جابه‌جا می‌شد و کارکنان آن‌ها سوارکاران ماهری بودند که تمام مسیر‌ها را در سراسر کشور با اسب تا مقصد می‌پیمودند. “نه برف، نه باران، نه گرما و نه تاریکی شب، هیچ کدامِ این پیام رسان‌ها را از انجامِ سریع کارشان باز نمی دارد.” این شعار غیر رسمی اداره پست آمریکاست. تا سال ۱۸۶۱ اسب، سریع‌ترین وسیله برای حمل نامه‌ها بود که با سوارکارانی ماهر،  نامه‌ها را به مراکز پخش در سراسر غرب حمل می‌کردند تا اینکه در سال ۱۸۶۱، اولین خط تلگراف میان قاره‌ای، سواحل شرقی و غربی را به هم وصل کرد و دو روز بعد پونی اکسپرسی دیگر وجود نداشت. به همین مناسبت و به رسم احترام و یادبود این موسسه، کمپانی گوگل لوگوی خود را دیروز تغییر داد و آن را به یک بازی ساده و با آرت استایلی زیبا تبدیل کرد که هر کسی می توانست آن را تجربه کند. هدف این بازی جمع کردن نامه‌ها و گذر از مانع‌ها و راهزن‌ها در طول مسیر است که در پایان بازی می‌توانید رکورد خود را در شبکه‌های اجتماعی نیز به ثبت برسانید. این بازی توسط یک تیم 6 نفره با مدیریت گراگ کاپونو (Greg Capuano) ساخته شده است. همچنین به سفارش گوگل، انیمیشنی نیز توسط Nate Swinehart طراحی و ساخته شده است. برای تجربه کردن بازی، به این سایت مراجعه کنید و در ادامه با روزرنگ همراه باشید تا تصاویری از بازی و انیمیشن ساخته شده را با هم ببینیم:

تصاویری از بازی


 

گوگل (5)    گوگل (4)    گوگل (9)

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.