تصویرگر و خالق داستان‌های آستریکس در گذشت

آلبرت اودرزو، تصویرگر داستان‌های مصور معروف «آستریکس و اوبلیکس» در سن ۹۲ سالگی درگذشت.

۹خانواده آلبرت اودرزو، با اعلام این خبر به خبرگزاری فرانسه گفتند که آلبرت اودرزو در خواب در خانه خود در نویلی فرانسه به علت ایست قلبی درگذشته است و به ویروس کرونا مبتلا نبوده است.

داستان‌های مصور پرخواننده آستریکس رشته‌داستان‌های طنزآمیز در مورد روستایی از قوم گُل‌ها، قوم قدیمی ساکن فرانسه امروزی، است که در برابر اشغالگران رومی ایستادگی می‌کردند.

اودرزو (اودرتزو) در سال ۱۹۲۷ در شهری در نزدیکی ریمس در شمال شرقی فرانسه به دنیا آمد. پدر و مادر او از مهاجران ایتالیایی بودند. او از همان زمان نوجوانی از نقاشی لذت می‌برد، اما در رشته نجاری کارآموزی کرد. پس از جنگ جهانی دوم، آلبرت اودرزو کار خود در زمینه نقاشی کمیک را آغاز کرد.

از سال ۱۹۵۹، کتاب‌های طنز آستریکس بیش از ۳۷۰ میلیون نسخه فروخته و به بیش از ۱۰۰ زبان منتشر شده‌است.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.