تصویرسازی داستان حضرت موسی (ع)

« تصویرسازی 12 فریم از داستان حضرت موسی (ع) که یکی از پیامبران اولوالعزم بوده موضوع پروژه دانشجویی من بود. نام حضرت موسی در قرآن 136 مرتبه و فراز های برجسته زندگانی و دعوت حضرت موسی در 36 سوره قرآن ودر قالب حدود 420 آیه بیان شده است. این پروژه برای مخاطب نوجوان کار شده و هدف از انتخاب این موضوع ترویج فرهنگ مطالعه داستان زندگی پیامبران و نیاز شاخه تصویرگری به موضوعات مذهبی برای مخاطب نوجوان بوده است .

برای شروع کار، چهره پردازی شخصیت های داستان و خود حضرت موسی (ع) اهمیت ویژه ای برایم داشت. بعد از مطالعه داستان زندگی انبیاء تصمیم به انتخاب داستان حضرت موسی (ع) گرفتم. متن انتخاب شده براساس متن کتاب راه و چاه نوشته شهرام شفیعی است .شخصیت های مثبت داستان:حضرت موسی (ع)، مادر حضرت موسی :یوکبد، خواهر حضرت موسی :کلثوم و آسیه همسر فرعون رامسس دوم و شخصیت های منفی از جمله فرعون معاصر حضرت موسی به نام ولیدین مصعب و سربازان و ندیمه های کاخ فرعون و در اخر جمعی از قوم بنی اسراییل بودند.

براساس المان های شهری آن زمان اتود هایی را برای بناها و عناصری همانند درخت و گیاهان زدم و برای چیدمان اصلی فریم ها ، یک ترکیب بندی مثلثی در کل کار را رعایت کردم.
برای انتخاب تکنیک و رنگ با در نظر گرفتن مخاطب سعی کردم در هر فریم از تک رنگ فقط به عنوان رنگ زمینه استفاده کنم و بیشتر به جزییات و بافت بپرداختم»

فاطمه حقیقی متولد: 1373
تاریخ دفاع پروژه :30 دی ماه 96
دانشگاه الزهرا تهران
استاد راهنما: هاجر سلیمی نمین6 thoughts on “تصویرسازی داستان حضرت موسی (ع)”

  1. کار یک دست وخوبی شده اما رنگ مشکی (بافت های خوب ولی تیره بیش از حد تیره شده )وزرد ترکیبی روانشناسی خوبی نیست بروید جستجو کنید استفاده مکرر این دورنگ چه معانی دارد.کاش تونالیته های دیگری هم اجرا می کرد تا از خستگی بصری ودلزدگی آن جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.