تصویرسازی داستان حضرت موسی (ع)

« تصویرسازی 12 فریم از داستان حضرت موسی (ع) که یکی از پیامبران اولوالعزم بوده موضوع پروژه دانشجویی من بود. نام حضرت موسی در قرآن 136 مرتبه و فراز های برجسته زندگانی و دعوت حضرت موسی در 36 سوره قرآن ودر قالب حدود 420 آیه بیان شده است. این پروژه برای مخاطب نوجوان کار شده و هدف از انتخاب این موضوع ترویج فرهنگ مطالعه داستان زندگی پیامبران و نیاز شاخه تصویرگری به موضوعات مذهبی برای مخاطب نوجوان بوده است .

برای شروع کار، چهره پردازی شخصیت های داستان و خود حضرت موسی (ع) اهمیت ویژه ای برایم داشت. بعد از مطالعه داستان زندگی انبیاء تصمیم به انتخاب داستان حضرت موسی (ع) گرفتم. متن انتخاب شده براساس متن کتاب راه و چاه نوشته شهرام شفیعی است .شخصیت های مثبت داستان:حضرت موسی (ع)، مادر حضرت موسی :یوکبد، خواهر حضرت موسی :کلثوم و آسیه همسر فرعون رامسس دوم و شخصیت های منفی از جمله فرعون معاصر حضرت موسی به نام ولیدین مصعب و سربازان و ندیمه های کاخ فرعون و در اخر جمعی از قوم بنی اسراییل بودند.

براساس المان های شهری آن زمان اتود هایی را برای بناها و عناصری همانند درخت و گیاهان زدم و برای چیدمان اصلی فریم ها ، یک ترکیب بندی مثلثی در کل کار را رعایت کردم.
برای انتخاب تکنیک و رنگ با در نظر گرفتن مخاطب سعی کردم در هر فریم از تک رنگ فقط به عنوان رنگ زمینه استفاده کنم و بیشتر به جزییات و بافت بپرداختم»

فاطمه حقیقی متولد: 1373
تاریخ دفاع پروژه :30 دی ماه 96
دانشگاه الزهرا تهران
استاد راهنما: هاجر سلیمی نمین

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
ببر در پارک‌های تهران! / کمپین ورود خودروی جدید نیسان