تصویرسازی برای شاهنامه

« هر زمان به این مطلب فکر می کنم که چه عاملی باعث شد تا من در این روزگار، عاشق هنر و به عنوان یک تصویرگر فعالیت کنم به جز تشویق و حمایت مادرم گزینه دیگری به ذهنم خطور نمی کند. درست زمانی که توانستم از هر دو دستم استفاده کنم  از در و دیوار بالا می‌رفتم و مادر عزیزتر از جانم اجازه داده بود تا در و دیوار خانه را به عنوان بوم نقاشی برای خودم داشته باشم. بعدها که در کانون پرورش فکری به بچه ها آموزش نقاشی می‌دادم متوجه شدم که او چه مسیری را برای من باز کرده بود.
در دوره دبیرستان رشته ریاضی خواندم؛ البته به زور  نه اینکه کودن باشم، نه، دلم پیش رنگ و قلم و کاغذ بود.
قبل از دانشگاه با شرکت در کلاسهای انجمن تصویرگران و خانه کاریکاتور و گذراندن چندین دوره تخصصی با اساتید مطرح وارد مسیر حرفه‌ای شدن شدم و در چندین نمایشگاه داخلی و خارجی نیز شرکت کردم و این روزها با نشریات نو پا مشغول کار هستم…
تصاویر زیر گزیده‌ای از تصویرسازی‌های من برای شاهنامه به سفارش انتشارات دبستانک است که امیدوارم به زودی به چاپ برسند.»

سید شهاب الدین علوی متولد فروردین 1358 و دارای مدرک کارشناسی تصویرسازی است.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
پوستر بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات رونمایی شد