ترجمه كلمات به تصوير / مجموعه پوسترهاى سامان خسروى 

«روند طراحی پوستر برای من از کلمات شروع میشود؛ که بار معنایی واقعه را همراه خود دارند. هر کلمه به یک یا چند موضوع مختلف ارجاع می دهد یا مصداق موضوع دیگری است و به من این فرصت را می دهد این ارجاع ها را به تصویر ترجمه کنم. در برخی از سفارش ها، عنوان پوستر منجر به خلق تصویر می شود. گاهی هم اطلاعات پیرامون موضوع در روند رسیدن به ایده تاثیر مهمی دارند. سعی من در طراحی پوستر این است که اطلاعات به گونه ای کُدگذاری شوند که شکستن آن برای مخاطب پیچیده و سخت نشود. لی اوت پوستر بسته به موضوع و اولویت مدیوم نشر -ترام یا پیکسل- صورت می گیرد که پیام و اطلاعات ضروری با سهولت به مخاطب انتقال داده شود.»

«سامان خسروی» متولد ١٣٦٦ است و کارشناسی ارشد گرافیک از دانشکده هنر و معماری تهران مرکز دارد. سامان مدیر هنری و طراح گرافیک استودیو «خیابان ورشو» و عضو «جامعه نیو مدیا» ایران است و همچنین به عنوان طراح در کارگاه گرافیک آتلیه نیو مدیا همکاری دارد .
او علاوه بر طراحی گرافیک در زمینه ویدیو، عکاسی، طراحی و … مشغول به فعالیت است و در چندین نمایشگاه در ایران و خارج از كشور حضور داشته است.


poster-roozrang-saman-khosravi  #9-Daniel poster-roozrang-saman-khosravi (8)  poster-roozrang-saman-khosravi (7)  poster-roozrang-saman-khosravi (6)  poster-roozrang-saman-khosravi (5)  poster-roozrang-saman-khosravi (2)  poster-roozrang-saman-khosravi (3)   poster-roozrang-saman-khosravi (4)  poster-roozrang-saman-khosravi (9) poster-roozrang-saman-khosravi (13)  poster-roozrang-saman-khosravi (14)  poster-roozrang-saman-khosravi (11)  poster-roozrang-saman-khosravi (12)  poster-roozrang-saman-khosravi (10)  poster-roozrang-saman-khosravi (1)

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
مسابقه بین‌المللی تایپوگرافی مجله هنرهای ارتباطات 2017