تایپ فیس «اسفند» / احسان و علی جعفرپیشه (صریر)

تایپ فیس « اسفند» کاری از احسان و علی جعفرپیشه (صریر) است که از زمستان 95
 با هدف طراحی قلمی سنگین و محکم، رسمی و در عین حال صمیمی، شیک و کاربردی و مناسب تیتر، شروع و در حال حاضر در حال تکمیل لیگچرها و آلترناتیوهای مرتبط و اختصاصی جهت تکمیل پروژه و تبدیل به قلم استاندارد جهت تایپ می باشد.

در طراحی این قلم  با توجه به علاقه شخصی طراحان آن به قلم هایی چون بهمن، اردیبهشت، یاسمین، دیبا و فونت‌های عربی همچون سمت و … سعی شده از بخشی از ظرفیت این فونت‌ها در بخش پیاده‌سازی حروف در کنار طراحی منحصر به فرد حروف دیگر استفاده شود.

شایان ذکر است قلم «اسفند» بخشی از منظومه دوازده گانه فونت‌های اختصاصی طراحی شده توسط این زوج هنری می باشد که قبلا از این مجموعه، قلم «بهمن» و « اردیبهشت (ساخت دیجیتالی قلم ) » به عرضه عمومی رسیده بود وبه زودی به همراه قلم هایی چون «فروردین» ، «خرداد» ،« شهریور» ،«مهر» و … رونمایی و عرضه خواهد شد…

 11 thoughts on “تایپ فیس «اسفند» / احسان و علی جعفرپیشه (صریر)”

  1. خسته نباشید بابت تمام زحماتتون و مجموعه ی بسیار عالی تایپ فیس های بهمن و خرداد و…
    جسارتا میشه بفرمایید بیس مطالعاتی تایپ فیس ” اسفند” کدام فونت موجود یا خط های کهن ماست؟

    1. سلامت باشید… ممنون از انرژی مثبتتون….در متن اشاره شده بود ..یه پیش زمینه ذهنی در مورد یکسری فونتها و بقیه اش دیگه مستقلا و بر اساس ذوق و سلیقه و خلاقیت شخصی طراحی شده..

  2. کار قبلی شما بهمن را همزمان با این پست دیدم. در مورد چنین فونت های خیلی سنگین فارسی تنوع زیادی نداریم و این فونت ها دست طراحان را برای انتخاب باز تر خواهد کرد. آفرین واقعا کارتون خیلی خوب هست. منتظر انتشار این فونت برای تهیه آن هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.