تایپوگرافی تزئینی / وحید یعقوبلو

«پروژه پیش رو مجموعه‌ای از آثار تایپو گرافی مبتنی بر تزئین است.
ارزش کاربردی حروف در گرافیک و به کار گیری درست و منطقی آن در یک اثر گرافیکی مستلزم دانش و آگاهی از ظرفیت بصری و سایر عوامل حروف است. یک طراح گرافیک نیاز مبرمی به شناخت حروف و استفاده به جا از آن ها دارد. در بررسی ریخت شناسی حروف در کلمات، ترکیب بندی، یکپارچگی، هماهنگی،ساختار کلی و ریتم موزون باید در نظر گرفته شود.

در بیشتر آثار سعی کردم با برخورد صحیح با حروف و همچنین کشف ظرفیت هرکدام از حروف به ترکیب نو و بدیع برسم و در ترکیب کلی بیشتر آثار حروف به شکل هندسی ختم شدند؛ همچنین با رعایت این اصول ویژگی تزئینی هم در آثار نقش اساسی دارد که ناشی از علاقه شخصی است به این دلیل که در کنار رعایت اصول حرفه‌ای اثر ،زیبایی آن هم برایم از اهمیت بالایی برخوردار است.»

وحید یعقوبلو، متولد  1370 و  دارای کارشناسی گرافیک است.


 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
تغییرات در پنجمین دوسالانه «سرو نقره ای»/ هیات انتخاب حذف شد