تئوری پوستر ترامپ و صلح

«پوستر « ترامپ و صلح » تاثیرات تصمیمات ترامپ به عنوان نفر اول کشور آمریکا را با قرار دادهایی که به امضاء وی می‌رسد نشان می‌دهد.

در این پوستر، میزی را مشاهده می کنید که سطح آن پر شده از خون و پرهای پراکنده سفید به همراه بشقاب گرد سفیدی که یک طرف آن قاشق و طرفی دیگر چنگال و در لبه بشقاب یک شاخه کوچک درخت زیتون قرار دارد. در مرکز بشقاب یادداشتی روی کاغذ سفید نوشته شده است که زیر آن امضایی درشت و روی کاغذ کارد طلایی رنگ قرار دارد. امضای مشهور ترامپ که عموما با آن آشنا هستید و متنی که بر روی کاغذ درج شده است : « این لذیذترین غذایی بود که تا به حال خورده‌ام. ممنونم دنیا »

در واقع ما در این پوستر با صحنه‌ای مواجه می شویم که ترامپ به شکل وحشیانه‌ای کبوتر صلح را خورده و برای تشکر یادداشتی بر روی آن قرار داده است. به بیانی دیگر این صحنه همانند صفحه سفید قراردادهایی است که ترامپ بدون در نظر گرفتن اساس قوانین حقوق بشر، انسان دوستی، ترویج صلح و آداب آن، طبیعت و محیط زیست… به امضاء می رساند و تاثیر آن همانند صحنه‌ای است که مشاهده می کنید.  تاثیراتی که باعث می‌شود دنیا خون آلود و پر از توحش شده و دیگر پاک، زیبا و سفید نباشد.

چیدمان قاشق و چنگال مغایر با آداب و رسوم متعارف بین المللی می باشد که نشانگر عدم توجه ترامپ به قوانین جهانی است و استفاده از لوازم لوکس و طلایی، تجملاتی بودن شخصیت ترامپ را هدف قرار داده است.

به طور کلی « پوستر ترامپ و صلح » سعی دارد نتیجه‌ای را به مخاطبان خود با روشی ملموس انتقال دهد که توسط تصمیمات غیر انسان دوستانه ترامپ و ترامپ‌ها در آینده تجربه خواهند کرد.»

این پروژه توسط بابک بایرامی طراحی و اجرا شده است.

 

تحریریه روزرنگ
 1. سوال اینه چرا این طراح هر سری برای پوسترهاشون کلی توضیح می دن؟مگه نه اینکه ماهیت گرافیک غیر اینه؟من کارهای دیگه این طراح رو هم دیدم با کلی تفسیر و تعبیر. استیتمنت نمایشگاهی که نیست آخه

 2. اين كار به نظر من كه بيشتر حس يه منظره آبرنگ گل و گياه رو منتقل ميكنه تا صحنه ي جرم وحشتناك خوردن كبوتر، بايد يه تيكه اي گوشت يا مقداري از كبوتر يا استخوان و …ميبود تا حس كشتار ملموس تر باشه و اينكه در هنرهاي تجسمي پوستر و كاريكاتور تنها هنر بصري هستن كه هيچگونه نيازي به توضيحات ندارن و نبايد هم توضيح خاصي جز تايتل يا اسم كار داشته باشن و مشك بايد آن باشد كه خود ببويد.

 3. در زبان انگلیسی از واژه ی Dove به جای pigeon برای صلح استفاده میکنن. جدای از این آیا نیاز بود علاوه بر تصویر یک نوشته هم در پایین پوستر باشه؟ این متن برای چی هستش؟ توضیح تصویر؟ اگه پوستر خودش گویا باشه چه نیازی به متن پایین هستش. شایدم هم طراح میخواسته بزور چیزی که دنبالش بوده رو به بیننده القا کنه.

 4. همه چی شده آسمون و ریسون بهم بافتن
  حالا خوب همه قبول دارن که تصویر برای این بوجود میاد
  که گزافه گویی کنار بره

  تو رو خدا دیگه این فرمی یک کار معمولی و شخصی
  فلسفی جلوه ندین

  متاسفانه این تفاسیر برای افرادی که هیچ تفکری ندارند شاید جواب بده
  ولی برای مقوله تخصصی گرافیک فقط بی پایه بودن اون فرد و کارش رو نشون میده

  شاید هم دلیلش سوار شدن روی موج های اجتماعی مردم و در نهایت شهرت باشه

 5. ایده خوبه اما اجرا خوب نیست بنظرم . رنگی که برای خون استفاده شده تصنعیه و همین حس وحشت و القای واقعی بودن لحظه و بدتر از اون باور پذیری وقوع چنین اتفاقی رو از بین برده شاید میشد از خونابه و خون واقعی گوسفندی استفاده کرد . من خرده نمیگیریم به دوست عزیزم اما بعنوان یه عکاسی تبلیغاتی عرض میکنم خود بنده پس از سالها کار و تجربه فهمیدم همین نکات ریزه که میشه تفاوت فاحش کارهای تراز اول جهانی با کارهای بی حوصله ما(ایده ها عالی اما اجرا ها بی حوصله و سر سری) . اصولا با یک وسواسی از هیچ جزئیاتی نمی گذرند . دوباره به پوستر نگاه کنید آن طیف صورتی دوبعدی که به صورت وسیع در تصویر دیده میشود توحش ماجرا را کم کرده . ترامپ با دستان خونی چطور نامه نوشته اما ذره ای خون روی کاغذ نیست ؟ و در آخر انتخاب ست قاشق و چنگال طلایی هوشمندانه است اما نورپردازی بسیار ضعیف بوده و جواب عکس داده . در آخر بخاطر ایده بهشون تبریک میگم شاید دوباره اجراش کنید کاری ماندگار و بی نقص بشه .

 6. کار قشنگیه…
  دوستانی هم که حرف زدن و انتقاد کردن و ایراد گرفتن دقیقا همیشه کارشون همینه…فقط انتقاد و ایراد و ادعا….
  فقط نمیدونم چرا از هیچ کدوم از این عزیزان متخصص هیچ اثر قابل توجهی دیده نمیشه…خب اگه شما هنرمندی و تا این حد متخصص و کاربلد خب بسم الله…بهترشو شما ارائه بده…ببینم چنتا میان بالا؟!!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
تایپ فیس 5 وزنه «خرداد»