به موزه طراحی و گرافیک خوش آمدید!

در دنياى معاصر ما براى هر عنوان واقعى يك عنوان مجازى مى‌‌شود پيدا كرد. مى‌توان در دنياى اينترنت يك موزه واقعى را با همه ابعادش احداث كرد و همان كاركرد را اجرا كرد. اين‌ اتفاقات امروز شايد براى ما عادى شده باشد اما تا دو سه دهه پيش هيچ كس نمى‌توانست تصورش را بكند.
موزه اسكوماس نام موزه مجازى طراحى و گرافيك بلغارستان است كه در آن آثار طراحى و گرافيك ارزشمند دوران سوسياليستى بلغارستان در معرض نمايش گذاشته شده است. براى ديدن اين موزه نياز به خريد بليط و طى مسافت زياد نيست، بلكه نياز به علاقه و توجه شما به ديدن آثار فاخر و معاصر است.
سنگ بناى اين پروژه توسط نيكولاميهو يك عكاس حرفه‌اى و مارتين انجلا يك آرشيتكت حرفه‌اى گذاشته شده است.
موزه اسكوماس منتخبى است از بخش‌هاى مختلف هنر طراحى و گرافيك بلغارستان شامل: پوسترهای تئاتر و فیلم، لوگوها، تصویرسازی کودک، طراحی جلد، کارت پستال و تمبر كه طى سال‌هاى ١٩٤٤ تا ١٩٨٩ خلق شده‌اند. اين موزه وابسته به هيچ نهاد سياسي و دولتى نمى باشد و تنها توسط هنرمندان داوطلب و علاقه مند تكميل و تأمين شده است. این نکته را هم یادآوری کنیم که بیش از ۹۰درصد این آثار به صورت دستی  و قبل از اینکه دنیای دیجیتال هنر را تسخیر کند کار شده‌اند. در ادامه شما را به بازديد بخشى از گنجینه اين موزه دعوت مى كنيم.

2  3  7  10  11  15  16  17  20  22  23  26  28  29  30  31  32  33  34  36  38  39  40  41  42  44  55  58  62  65  68  103

یسیلینک موزه: http://socmus.com

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.