ششمین جشنواره هنر مقاومت

برگزیدگان ششمین جشنواره هنر مقاومت معرفی شدند / ما فضای هنر را خط کشی نکردیم

ششمین جشنواره هنر مقاومت ۱ اسفند با معرفی برگزیدگان رشته‌های هشت‌گانه این دوره در خانه هنرمندان ایران به کار خود پایان داد. به گزارش روزرنگ، آئین اختتامیه ششمین جشنواره هنر مقاومت عصر جمعه در سالن شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

در این مراسم که اجرای آن را امیرحسین مدرس برعهده داشت، چهره‌هایی مانند: مسعود نجابتی دبیرکل جشنواره، محمد حبیبی دبیر اجرایی، یاشار نادری مدیرعامل بنیاد روایت فتح، سید مسعود شجاعی طباطبایی دبیر بخش کارتون و کاریکاتور، طاهر شیخ الحکمایی دبیر بخش حجم، محمدرضا دوست‌محمدی دبیر بخش تصویرسازی جشنواره و هنرمندان دیگری نظیر: محمد علی رجبی دوانی، محمدعلی کشاورز، سیدعباس میرهاشمی، مجتبی مجلسی و… حضور داشتند.

در بخش آغازین این مراسم، مسعود نجابتی دبیرکل ششمین جشنواره هنر مقاومت در سخنانی گفت:

هنر مقاومت نزد ما امانتی است که آن را از اساتید و پیشکسوتان هنر انقلاب اسلامی دریافت و سعی بر حفظش داشتیم اما در این سال‌ها طعنه‌ها و حرف‌های زیادی شنیدیم. ما فضای هنر را خط کشی نکردیم؛ خط کشی در این فضا وجود دارد؛ باید ببینیم کدام طرف ایستاده‌ایم.

وی افزود: در جشنواره هنر مقاومت همان‌قدر که به شهدای مدافع حرم پرداختیم، به شهدای مدافع سلامت هم پرداختیم؛ همان‌قدر که به شهدای غواص پرداختیم، به شهدای آتش‌نشان هم اشاره کردیم.

نجابتی در پایان خاطرنشان کرد: تا زمانی که جنگ و مبارزه و شرک و کفر در جهان باقی است، ما هم در میدان هنر مقاومت حضور خواهیم داشت.

در بخش دیگری از این مراسم، از عباس ساکی هنرمند جانباز رشته نقاشی تجلیل شد.

در ادامه این مراسم، از محمدعلی کشاورز، محمدعلی رجبی دوانی، محمدحسین صلواتیان و سیدعباس میرهاشمی به عنوان هنرمندان پیشکسوت عرصه هنر مقاومت تجلیل شد.
محمدعلی کشاورز هنرمند رشته گرافیک در سخنانی گفت:

بنده و بسیاری از افرادی که اینجا حضور دارند، بیش از اینکه به چنین اعتباراتی نیازمند باشیم، به اعتبارات اخروی نیاز داریم. امیدوارم خداوند اعتبار اخروی را نصیب همه ما بگرداند. بنده داعیه و بضاعتی نداشته و ندارم. هرچه کردیم انجام وظیفه و ادای دین به جامعه‌ای بوده است که ما با کمک آحاد آن رشد کرده‌ایم.

محمدعلی رجبی هنرمند رشته نقاشی و نگارگری نیز بیان کرد: باید از هنرمندانی تجلیل کرد که با آثار خود هنر انقلاب را زنده نگه داشتند و لحظه‌ای از آرمان‌هایشان کوتاه نیامدند؛ هنرمندانی که دربرابر همه لحن‌ها و طعنه‌های ستیزآمیز مقاومت کردند و از هنر انقلاب دست برنداشتند؛ هرچند عده‌ای در میانه مسیر از میدان هنر انقلاب دور شدند اما عده‌ای دیگر همچنان با قدرت درحال انجام کار هستند.

محمدحسین صلواتیان هنرمند رشته تصویرسازی و کارتون نیز گفت:  در برابر حادثه عظیم آخرالزمانی که تاریخ بشریت را عوض می‌کند، قلم شکسته و ناقص و توان قلیل بنده هیچ جایگاهی برای تقدیر ندارد.

سیدعباس میرهاشمی هنرمند پیشکسوت رشته عکاسی نیز بیان کرد: انسان از اینکه نامش در کنار نام چنین بزرگانی بیاید خجالت زده می‌شود. امیدوارم شرایطی فراهم شود تا هنرمندان جوان کشورمان نیز بیش از پیش دیده شوند.

در بخش پایانی این مراسم، برگزیدگان بخش‌های هشت گانه ششمین جشنواره جهانی هنر مقاومت به شرح زیر معرفی شدند:

رشته نقاشی:

تقدیرشدگان:

  • محمدعلی نادری
  • محمد اسدی جوزانی
  • صادق اکبری

برگزیدگان:

  • نفر اول: طهمورث آشناگر
  • نفر دوم مشترک: حسین شیخ‌علی‌شاهی، غلامرضا شاملو
  • نفرات سوم مشترک: مونا فرزانه و مهدی پرستار

رشته حجم:

  • نفر اول: نسرین شاپوری
  • نفر دوم: مرضیه سرسریان
  • نفر سوم: مهدی احمدی

رشته عکاسی:

الف) موضوع کمک‌های مومنانه:

  • نفر اول: کریم متقی
  • نفر دوم: وحید احمدی(عکاس خبرگزاری تسنیم)
  • نفر سوم: محمد رضایی

ب) موضوع مدافعان سلامت:

  • نفر اول: محمد مهدی دورانی
  • نفر دوم: مرتضی جابریان
  • نفر سوم: محمد آهنگر

رشته گرافیک:

تقدیرشدگان:

  • احسان صناعی‌راد
  • مرضیه چوپان
  • ساناز برجی‌خانی

برگزیدگان:

  • مهدی مصطفوی
  • صدیقه احمدی
  • احسان صناعی‌راد
  • مریم موسوی و هاله وجدانی

رشته کارتون:

  • نفر اول: سعید صادقی
  • نفر دوم: جیجت کاستانا از اندونزی
  • نفرات سوم مشترک: علیرضا پاکدل و سجاد رافعی

رشته تصویرسازی:

تقدیرشدگان:

  • ایمان نوری نجفی
  • زهره محمدی
  • مطهره غلامی
  • آرام علایی
  • شقایق صفایی
  • نوشین بیجاری
  • سید حامد الحسینی
  • سیده مرضیه ارشد

برگزیدگان:

  • نفر اول: مهدی پرستار
  • نفر دوم: لیلا تیموری نژاد
  • نفرات سوم مشترک: کمیل کریمی و نادیا ایرانی

رشته تایپوگرافی:

تقدیرشدگان:

  • هدایت الله موسوی
  • مهدی عسکری
  • محمود بازدار
  • حسام فرهمند

برگزیدگان:

  • نفر اول: محبوبه جوادی پور
  • نفردوم: امین احمدی
  • نفر سوم: داود خلیلی

رشته پرچم و کتیبه:

تقدیرشدگان:

  • حسین ونکی
  • فاطمه کرمانی

برگزیدگان بدون رتبه‌بندی:

  • مجید کشاورزی میان‌دشتی
  • محمد صابر شیخ رضایی
  • مجتبی حسن‌زاده

 

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
فراخوان مسابقه بین المللی ساتریکون لهستان / 2017