برگزیدگان دوسالانه تصویرگری کیش معرفی شدند

با اعلام نتایج داوری دوسالانه تصویرگری کیش سمانه رهبرنیا، امیر مفتون و پریسا احمدی رتبه‎های اول تا سوم این دوسالانه را کسب کردند.

هیات داوران پس از چند مرحله داوری و با در نظر گرفتن معیارهای متعددی، سمانه رهبرنیا، امیر مفتون و پریسا احمدی را به عنوان برگزیدگان اول تا سوم این رویداد معرفی کردند و همچنین نیر احمدپور، شهلا باقری، آدریا شکوهی رازی، الهام ظفرامیلی و آیدا ویژه را نیز با توجه به ویژگی‎های حضور تصویری جزیره به عنوان موضوع اصلی مسابقه؛ حس شاد، متناسب با جشن و عید نوروز؛ سفر به جزیره و تشویق گردشگری؛ توجه به ویژگی‌های اقلیمی و فرهنگی جنوب ایران؛ توجه به رکن خانواده و سفر دسته‌جمعی؛ استفاده سمبولیک از عناصر بصری و نگاهی معاصر به مقوله تصویرگری شایسته تقدیر معرفی کردند.

براساس گزارش علی دل زنده‎روی، دبیر دوسالانه، بیش از 700 اثر از 400 هنرمند برای شرکت در این رقابت سراسری ارسال شد که مرتضی سهی، فاطمه رادپور و ماهنی تذهیبی هیات داوران آن تعداد 84 اثر از 72 هنرمند را بر اساس وفاداری هنرمندان به فضا و فرهنگ بومی با محوریت گردشگری در جزیره کیش و همچنین خلاقیت در ایده‎پردازی، داستان‎پردازی و در نهایت استفاده سمبولیک از عناصر بصری و رعایت اصول تجسمی انتخاب کردند.

گفتنی است، دوسالانه سراسری تصویرگری کیش، اولین رویداد رقابتی در حوزه  تجسمی و تصویرگری است که از سوی سازمان منطقه آزاد کیش و با همت جشنواره بین المللی اَفدِستا و حمایت انجمن تصویرگران ایران و مشاوره هنری کیانوش غریب‎پور، علی بوذری و کمال طباطبایی با رویکردی به گردشگری و نمایش ظرفیت‎های تفریحی این جزیره با دو موضوع «عید نوروز در جزیره و گردشگری در کیش» برگزار شده است.

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.