با سليقه، از ايران-زين/ استوديو شيزارو

پروژه امروز را به محصولات برند «زين» كه در زمينه ديزاين و صنايع دستى مدرن فعاليت مى كند اختصاص داده ايم. استوديو «شيزارو» طراحى برندينگ و هويت بصرى اين برند را برعهده داشته است. زين، تلاش مى كند كه ديزاين -و نه صرفا صنايع دستى ايرانى- را با كيفيتى بالا و مناسب با زندگى امروز به دست مخاطب برساند.

مهرداد محمدزاده، مدير استوديو شيزارو درباره اين پروژه مى گويد: «سفارش دهنده ى اين پروژه، مديريت فرش حيدريان بود. ايده ى اوليه زين بر اين اساس بود كه پلى بين صنايع دستى سنتى و هنر معاصر (هنر كاربردى) مثل سراميك ايجاد شود. تا پيش از اين، تعريف متداول صنايع دستى متفاوت بود. مثلا هر كس به شهرى سفر مى كرد و صنايع دستى مربوط به آن منطقه را مى خريد كه معمولا قالبى مشخص و بارها تكرار شده دارند. اما زين سعى كرد كه اين محصولات را با كيفيت به مراتب بهتر و البته كاربردى تر به دست مخاطب بعضا جوانتر برساند. شايد كه با اين روش، نه تنها صنايع دستى را زنده كند؛ بلكه آثار هنرى را از گالرى ها و پشت درهاى بسته، به ميان عموم مردم بياورد. حتى به طراحان و هنرمندان هم نشان دهد كه لازم نيست هميشه آثارشان را به مخاطب محدود و در گالرى نمايش دهند؛ بلكه به راحتى مى توانند با قشر وسيعى از مردم ارتباط برقرار كنند.»

Shizaru_Zeeen_Business Card | کارت ویزیت
شیزارو-روزرنگ (2)  شیزارو-روزرنگ (3) شیزارو-روزرنگ Shizaru_Zeeen-_Business Card | کارت ویزیت Shizaru_Zeeen_Envelope | پاکت نامه  Shizaru_Zeeen_-Envelope | پاکت نامه
شیزارو-روزرنگ (9) شیزارو-روزرنگ (10)
شیزارو-روزرنگ (12)  شیزارو-روزرنگ (13) Shizaru_Zeeen_WrappingPaper | کاغذ کادو شیزارو-روزرنگ (4) Shizaru_Zeeen_-InvitationCard | کارت دعوت  Shizaru_Zeeen_-ــInvitationCard | کارت دعوت
شیزارو-روزرنگ (20) شیزارو-روزرنگ (22) شیزارو-روزرنگ (23)
شیزارو-روزرنگ (21) شیزارو-روزرنگ (19) شیزارو-روزرنگ (6)  شیزارو-روزرنگ (11)  شیزارو-روزرنگ (14)  شیزارو-روزرنگ (15)  شیزارو-روزرنگ (16)  شیزارو-روزرنگ (17)  شیزارو-روزرنگ (18)

 9 thoughts on “با سليقه، از ايران-زين/ استوديو شيزارو”

  1. جالب بود و کار تقلیدی از سیستم برندینگ غربی. تو خود همین روز رنگ n تا از این طرح هارو از شرکت های غربی گذاشته.

    1. این فرم کار رو خیلی دیدیم شما درست میفرمایید اما این کار لزوما کپی برداری و تقلیدی نیست . البته ایرادی هم نداره اگه گرته برداری بشه از خط و مشی برندهای غربی . گرچه من معتقدم که کار پرفکری بوده و زحمت کشیده شده براش و کاملا مستقل هستش.

  2. باوجود اینکه یکی از طرفدارهای کارهای استدیو شیزارو هستم و همیشه کارهای مهرداد محمدزاده و پولت قهرمانیان رو مشتاقانه دنبال میکنم اما با این پروژه شون خیلی نتونستم کنار بیام. البته بحث سلیقه هم هست و فکر میکنم این سبک و استایل رو خیلی ها بپسندن. کار شسته رفته و خوب و خاصه اما به نظرم یه مقدار زیادی آوانگارده!
    اما در هرصورت کارشون درسته و دمشون گرم!

  3. توجيهي براي حالتي كه براي پرچم مقدس كشورم ايجاد كردند پيدا نكردم
    دوست دارم گرافيست‌هاي عزيز وطنم يه پاسخي به من بدهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.