با تقویم چوبی 12 وجهی DodeCal آشنا شوید؛ عشق به هندسه

«ریک بل» مهندس طراح جوانی است که در کنار لیست کارهای روزمره و برنامه های طولانی مدت لپ تاپ قدیمی اتاقش، یادداشتی گذاشته بود مبنی بر «درج یک تقویم ماهیانه روی 12 وجه».
بل دقیقاً به خاطر ندارد چرا و چگونه این طرح به ذهنش خطور کرده، اما می دانست که باید آن را انجام دهد و کار خودش را با طراحی تقویم 12 وجهی سه بعدی در کامپیوتر آغاز کرد.
حالا او محصول جذاب و خلاقانه ای به نام DodeCal در اختیار دارد که یک شی 12 سطحی، الگوبرداری شده از طراحی اسکاندیناویایی و ساخته شده با چوب چنار است.
این تقویم متفاوت 79 یورو قیمت داشته و برای سال 2017 تنها به تعداد محدود 100 نسخه تولید گردیده.
یقیناً قیمت DodeCal نسبت به تقویم های معمول بسیار بالاست، اما با در نظر گرفتن ذهن خلاق و فعالیت های فیزیکی تولید آن منطقی به نظر می رسد.
یک شی 12 سطحی معمول، از کنار هم قرار گرفتن وجوه 5 ضلعی ایجاد می شود، اما بل طبق روال آشنای تقویم ها، هندسه 4 ضلعی را در نظر داشته است. در نتیجه محصول به دست آمده یک دوازده وجهی لوزی شکل پیچیده است.
بدون تردید طراحی چنین مدلی در اتوکد یا سایر نرم افزارهای کامپیوتری چندان سخت نیست، اما تولید آن روی سطوح چوبی و با نیروی کار انسانی تحسین برانگیز و دشوار به نظر می رسد.

dodecal_animation

منبع: digiato

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.