بادبان‌ها را بکشید، سفری شیرین در راه است / محمد صادق کرایی

کمیک بوک ها اگرچه به عنوان ژانری پرطرفدار و پولساز در جهان شناخته می شوند اما شرایط ویژه فرهنگی و نشر ایران مانع خلق اثری ماندگار در این گونه شده است. همین موضوع باعث شده خیلی از کارتونیست ها و طراحان ایرانی علاقه مند به این ژانر شانس خود را در بازارهای فروش خارج از کشور امتحان کنند. مسلما نگاه به بازارهای بین المللی این آثار را تا حد زیادی غیربومی می کند اما از طرفی هم آنها را تا سطح رقبای خارجیشان بالا می کشد.

« عاشق طراحی صنعتی با رویکرد طراحی احساسی هستم، در عین حال علاقه فراوانی به کارگردانی و تولید انیمیشن، طراحی کمیک استریپ، طراحی کاراکتر و تصویر سازی کتاب دارم. در تصویر سازی غالبا ترجیح می دهم به صورت دستی و با روش های سنتی رنگ آمیزی کنم، به نظرم کار دستی روح و اصالت بیشتری دارد. اما شرایطی هم وجود دارد که کار دیجیتال را به صرفه تر و اجتناب ناپذیر می کند.
آثاری که می بینید، مجموعه کمیک استریپی است که در سال 92 بر اساس انیمیشن سریالی بادبان‌ها را بکشید، سفری شیرین در راه است “Set Sail for a Funny tale” با تهیه کنندگی «زاگرس فیلم» شیراز، برای فروش در بازار های بین المللی کار شده است. خود انیمیشن نیز در همان زمان توسط «مازیار محمدی نژاد»، « مهبد بذر افشان» و «علی شریفی» از عوامل تولید این انیمیشن، ساخته شد.

برای طراحی این کمیک بوک که مخصوص گروه سنی 7 تا 12 سال است، اتودها را دستی کشیدم و اجرا، رنگ آمیزی و آزمایش کانسپت های رنگی متعدد با تکنیک های دیجیتال انجام شد. چندین قسمت از این کمیک بوک ها، هم اکنون در سایت «آمازون» قابل خریداری است.»
«محمد صادق کرایی» متولد1357 شیراز است. کارشناسی ارشد طراحی صنعتی اش را از دانشگاه هنر اسلامی تبریز گرفته و از سال 88 به طور حرفه ای به طراحی و تولید انیمیشن و تصویرسازی مشغول است. همچنین همکاری با حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی و استودیوهای مختلف تولید انیمیشن از سوابق دیگر کاری اوست.

tasvirsazi (8) tasvirsazi (5) tasvirsazi (6) tasvirsazi (3) tasvirsazi (4) tasvirsazi (2) tasvirsazi (1) tasvirsazi tasvirsazi (7) tasvirsazi (12) tasvirsazi (10) tasvirsazi (11) tasvirsazi (9)

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
١٥ لوگوى تاثیر برانگیز با استفاده از فضای مثبت و منفی