این فیل‌های متین/ مریم طباطبایی

« برایم موضوعاتی مثل قصه های شب، ماه، دوستان خیالی، ترسهای کودکی و حیوانات همیشه جذاب هستند اما علت علاقه ی عمیق من به موضوع « فیل» به خاطرات کودکی ام برمی گردد. به دلیل شرایط کاری پدرم وقتی 2 سال داشتم به هندوستان رفتیم و پنج سال آنجا زندگی کردیم. با این موجودات عظیم الجثه به ظاهر آرام، متین، سربه زیر و خجالتی واقعاً حس نزدیکی عجیبی می کنم! می توانم بگویم این پروژه را از آخر به اوّل انجام داده ام. از آن دسته پروژه هایی بود که کاراکترها خودشان دور هم جمع شدند!غالبا با طراحی های آزاد، بدون موضوع و البته کاراکتر مدار کارم را شروع می کنم. به کاراکتر اجازه می دهم اگر داستانی دارد خودنمایی کند. به تازگی با یکی از دوستان یک چالش رفت و برگشتی را به راه انداختیم. هر کدام از ما سه کلمه ی کاملا تصادفی و به ظاهر بی ربط را در لحظه می گوید و نفر دیگر باید با آنها تصویرسازی کند. این بازی امکان رسیدن به فضاهای تازه تر و عجیب تر را به ما می دهد.»
گفته های « مریم طباطبایی» درباره این مجموعه از آثارش را خواندید. او متولّد سال 1360 است. طراحی و نقاشی بهترین کارهایی بوده اند که او از کودکی بلد بوده، اگرچه آموزش حرفه ای هنر را خیلی دیرتر و چند سال بعد از فارغ التحصیلی دوره لیسانس فیزیک از دانشگاه شهید بهشتی شروع می کند. دوره لیسانس تصویرسازی Academy of Art University را به صورت آنلاین گذرانده و فوق لیسانس انیمیشن از دانشگاه تربیت مدرس دارد. مریم طباطبایی 10سال است که تصویرسازی را حرفه ای و جدی دنبال می کند.

intro page1 page2page2-3 page3-b page3 page4-b page4 page5
cover

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
اولین پوستر فصل چهارم سریال Preacher