این است ساعت هوشمند اپل

اپل در جریان یک کنفرانس خبری در کالیفرنیا، از ساعت هوشمندی به نام “اپل واچ” یا “ساعت اپل” رونمایی کرد. این ساعت نخستین محصول جدیدی است که از زمان عرضه آی پد و بعد از مرگ استیو جابز، مدیرعامل سابق این شرکت معرفی می‌شود.
در این ساعت می‌توان از اپلیکیشن‌های مختلفی که برایش طراحی شده استفاده کرد. “ساعت اپل” همچون نمونه‌های ساخت شرکت‌های رقیب، حرکات و رفتارهای فیزیکی بدن را دنبال می‌کند تا در اپلیکیشن‌های مربوط به سلامت و بهداشت از آنها استفاده شود.
این دستگاه همینطور با گوشی آی‌فون ارتباط برقرار می‌کند تا از امکانات آن استفاده کند.

نمایشگر “ساعت اپل” لمسی است و می‌تواند تفاوت شدت لمس شدن را تشخیص داده و بر اساس آن دستورات متفاوتی را اجرا کند. این دستگاه همینطور با “سیری”، دستیار شخصی اپل هم سازگار است و فرامین صوتی کاربر را اجرا می‌کند.
روی این ساعت می‌توان ساعت‌هایی با اشکال گوناگون به نمایش درآورد یا از نقشه استفاده کرد. “ساعت اپل” همینطور می ‌تواند ضربان قلب صاحبش را اندازه بگیرد. اپل بطور مشخص در زمینه عمر باتری این ساعت چیزی نگفته است.
هرچند شرکت‌های زیادی پیش از اپل وارد بازار ساعت‌های هوشمند شده‌اند، بسیاری از کارشناسان انتظار دارند ورود اپل روی خریداران تاثیر گذاشته و تکانی به بازار نه چندان گرم این دستگاه‌ها بدهد.

پشت ساعت حسگرهایی برای اندازه‌گیری ضربان قلب کاربر تعبیه شده است.
رئیس شرکت موتورولا پیشتر گفته بود که از ایده گسترش بازار ساعت‌های هوشمند توسط اپل استقبال می‌کند. این شرکت هفته پیش از ساعت هوشمند خود، موتو ۳۶۰ رونمایی کرد.
“ساعت اپل” که در دو اندازه عرضه خواهد شد و قرار است اوایل سال آینده میلادی وارد بازار شود، ۳۴۵ دلار قیمت دارد.

apple-watch-designboom01  apple-watch-designboom02  apple-watch-designboom04  apple-watch-designboom08

apple-watch-designboom09  apple-watch-designboom10  Screen Shot 1393-06-19 at 7.42.37 AM 3035493-poster-p-1-how-flat-design-made-the-apple-watch-possible_001  Screen Shot 1393-06-19 at 7.42.50 AM   Screen Shot 1393-06-19 at 7.25.46 AM

گوشی‌های بزرگتر
اپل همینطور از دو تلفن هوشمند تازه به نام های آی‌فون ۶ و مدلی بزرگتر به نام آی‌فون ۶ پلاس رونمایی کرد.
هر دو مدل از گوشی‌های قبلی اپل بزرگترند و بعضی عرضه آنها را اقدامی در جهت مقابله با روی آوردن کاربران به گوشی‌های اندرویدی تعبیر کرده‌اند. آی‌فون شش ۴.۷ اینچ یا ۱۱.۹ سانتی متر و آی‌فون ۶ پلاس ۵.۵ اینچ یا ۱۴ سانتیمتر است. این دو گوشی حدود نیم میلیمتر از مدل قبلی نازکترند.
وضوح نمایشگرهای دو گوشی تازه به آنچه اپل “رتینا اچ دی” نامگذاری کرده ارتقا یافته است. این به این معناست که آی‌فون ۶ در هر اینچ ۳۲۶ پیکسل و آی‌فون ۶ پلاس ۴۴۰ پیکسل عرضه می‌کند. هرچند این ارقام از مدل‌های قبلی آی‌فون بیشتر است اما از نظر تعداد پیکسل همچنان از گوشی‌هایی نظیر گالاکسی اس ۵ و نوت ۴ سامسونگ یا اچ تی سی وان کمتر است.
آی‌فون‌های تازه به پردازنده قوی‌تر مجهز شده و هر دو مدل وعده دوام باتری بیشتری می‌دهند. اپل گفته پردازنده A8 که در این گوشی‌ها از آن استفاده شده اجرای دستورات را ۲۵ درصد سریعتر می‌کند.
اپل پیش از این اصرار داشت انتخاب اندازه گوشی‌هایش را به اندازه دست انسان و امکان استفاده از گوشی با یک دست نسبت دهد. مدیر عامل سابق این شرکت زمانی گفته بود: “هیچکس گوشی‌ای که در یک‌دست جا نشود را نمی‌خرد”.
اما به نظر می‌رسد اپل که در سال های اخیر و با رقابتی شدن بازار به مرور سهم کمتری از فروش گوشی‌های هوشمند نصیبش می‌شود، سعی دارد خود را از نظر تنوع به رقبایش نزدیک‌تر کند.

آی‌فون های تازه از مدل‌های قبلی بزرگتر و نازک‌ترند.
در بازار آمریکا سهم اپل از فروش گوشی‌های هوشمند کمتر از ۳۴ درصد است در حالی که اندروید ۶۰ درصد از سهم فروش را در دست خود دارد.
کارشناسان معتقدند بین طرفداران قدیمی اپل هم عطش زیادی برای گوشی‌های بزرگتر وجود داشته است.

iphone-6

apple-iphone-6-designboom08  apple-iphone-6-designboom10  
 iphone6plus-designboom04  iphone6plus-designboom05  iphone6plus-designboom06

‌خدمات پرداخت پول
آنچه بیش از تغییرات ظاهری و سخت افزاری در این گوشی‌ها توجه کارشناسان را به خود جلب کرده تعبیه فناوری “ان اف سی” یا “ارتباط حوزه نزدیک” است که امکان پرداخت پول از طریق گوشی همراه را فراهم می‌کند.
اپل این امکان را در قالب خدماتی به نام “اپل پی” یا خدمات “پرداخت اپل” معرفی کرده است.
این شرکت با همکاری ویزا، مسترکارد و آمریکن اکسپرس، بزرگترین شرکت‌های ارائه دهنده کارت‌های اعتباری و همینطور چند فروشگاه بزرگ زنجیره‌ای قصد دارد خدمات پرداخت پول از طریق گوشی‌های تازه اش را در آمریکا عرضه کند.
کاربران آی‌فون می توانند تنها با نزدیک کردن گوشی یا بعدتر “ساعت اپل” به گیرنده “ان اف سی” در مغازه‌ها پول پرداخت کنند.
به رغم آنکه فناوری “ان اف سی” سال‌هاست در گوشی‌های ساخت شرکت‌های رقیب تعبیه شده‌اند، استفاده از آنها بسیار محدود بوده‌است.
رویکرد اپل در استفاده از این فناوری با کارکردی مشخص و همراه کردن بازیگران دیگری چون صاحبان کارت‌های اعتباری، کارشناسان را امیدوار کرده که بالاخره فناوری “ان اف سی” کارکرد واقعی و جایگاه خود را در بازار پیدا کند.
گوشی‌های تازه اپل ۱۹ سپتامبر وارد بازار می‌شوند.

Screen Shot 1393-06-19 at 7.56.44 AM

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.