ایده‌آل‌های از دست رفته

«ایده‌آل‌های از دست رفته شامل ۳۰ اثر سوزن‌ دوزی پیرامون روایت است؛ آثاری که در ابتدا ملهم از تصاویر و نوع روایت در کتاب عجایب المخلوقات به صورت کاملاً بداهه طراحی و سپس دوخته شده اند.

کتاب، درباره ستایش «روایت» است (اهمیت روایت)؛ در مورد هنرهای ساده و بی آلایش و در مورد بوم فرهنگ٬ چیز مشترکی در بین ملل و اقوام به نام سوزن دوزی که در شکل صنعتی هم حضور بین‌المللی دارد.

طراحی در شکلی ساده و نگاهی طبیعی به پیرامون و در تمرکز به اهمیت پیرامون انجام گرفته است؛ برخلاف نگاه مرسوم هنر در بین عوام که هر آنچه جواهر گونه تراش خورده را هنر می‌داند.

مجموعه کتاب تلاش برای درک زیبایی شناسی‌ای هستند بر زوال تدریجی زندگی.
نقوش و خطوط زمخت و پالایش نشده و خطوط ناکامل اشاره به نقص و ناتمامی هستند٬ چیزی برای فرار و گریز از تکرار الگوی یکنواخت زیبایی.
مخدوش بودن‌ها نقوش عمدی هستند برای نمایش فلسفی محدودیت‌های کمال و…

کتاب در حدود ۱۶۰ صفحه‌ و به دو زبان دویچ و انگلیسی نوشته شده است.
مجموعه‌ی حاضر چندی پیش در رقابت Kulturaward در کشور اتریش و در میان موزه‌های وین و سالتزبورگ در مرحله‌ی نهایی و جزو شش پروژه‌ی برتر بوده است .»

 

پروژه دیگری از رضا زواری در روزرنگ را اینجا ببینید.رضا زواری
طراح گرافیک

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.