ایجاد اولین تکنوپارک انیمیشن در روسیه

رئیس استودیوی فیلمسازی «سایوزمولت فیلم» از راه اندازی اولین تکنوپارک انیمیشن روسیه در مسکو خبر داد.

بوریس ماشکوتسوف رییس استودیوی فیلمسازی «سایوزمولت فیلم» با اشاره به ایجاد اولین تکنوپارک انیمیشن کشور در مسکو توضیح داد: ما فعالیت های انجام شده همکاران خود در کشورهای مختلف را مورد بررسی قرار دادیم و به این اطمینان رسیدیم که ایجاد تکنوپارک بسیار درست و لازم است. در این خصوص ما توجه خاصی به کره جنوبی و چین خواهیم داشت و تلاش خواهیم کرد بهترین دستاوردهای هر یک از این کشورها را بیابیم.

وی افزود: برای مثال در چین انیمیشن در برنامه فدرال توسعه اقتصاد قرار گرفته است و ظرف ۱۰ سال، تولید آن ۶ برابر رشد داشته است. از سال ۲۰۰۵ در جمهوری خلق چین بیش از ۳۰ تکنوپارک تاسیس شده است که بزرگترین آنها با ۳۰۰ استودیو در شهر هانگزو قراردارد که ۲۰۰ هزار دقیقه در سال انیمیشن تولید می کند. دولت کره جنوبی در سال ۲۰۰۰ ایستگاهی دولتی با وظایفی از جمله گسترش صنعت و خلاقیت ایجاد کرده است. حمایت دولتی از صنعت انیمیشن در سال ۲۰۱۶ در این کشور ۲۵۰ میلیون دلار و حجم تولید آن بیش از ۲۰۰ هزار دقیقه بود.

ماشکوتسوف درباره راه اندازی تکنوپارک عنوان کرد: کره جنوبی و چین انیمیشن را به شاخه مهمی از اقتصاد تبدیل کرده اند. ساخت تکنوپارک بر پایه «سایوزمولت فیلم» قدم مهمی در راستای فعالیت های اقتصادی است که در آینده می تواند انیمیشن را تبدیل به جزء مهمی از این فعالیت های اقتصادی کند.

وی در پایان بیان کرد: ما در تلاش هستیم به بررسی پیشینه انیمیشن روسیه، موفقیت ها و ناکامی های آن بپردازیم و زیرساخت های آن را تامین کنیم. یقین داریم که فعالیت تکنوپارک در زمینه اجتماعی نتایج بسیار مثبتی به همراه خواهد داشت و خلاقیت مردم را به کار خواهد گرفت که این امر به رشد فرهنگی و حرفه ای افراد کمک بسیاری خواهد کرد.

در چارچوب این تکنوپارک بخش آموزشی ایجاد می شود که به آموزش کارشناسان جوان و نیز به ارتقای تجربیات متخصصان می پردازد.

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
دیزاین
دیزاین یک پروسه است و طراحی یک فرآیند غریزی / مصاحبه اختصاصی با استفان هورکی