اپلیکیشن طراحی جدید ادوبی برای آیپد با نام Fresco منتشر می‌شود

ریشه نام اپلیکیشن از یک تکنیک نقاشی مشهور در دوره رنسانس ایتالیا وام گرفته شده و به گفته ادوبی، محور تمرکز این اپلیکیشن خصوصیتی به نام Live Brushes (قلم زنده) است. Live Brushes تلاش دارد که تجربه نقاشی با قلم‌مو در دنیای واقعی را به شکلی ملموس به صفحات دیجیتالی بیاورد. اسکات بلسکی، مدیر ارشد محصولات ادوبی در پست وبلاگی این شرکت اعلام کرده که ویژگی Live Brushes از تکنولوژی هوش مصنوعی ادوبی موسوم به ادوبی سنسی هم پشتیبانی به عمل می‌آورد.

قدرت پردازشی ادوبی سنسی امکانی فراهم کرده که بتوان ترکیب و واکنش رنگ‌های روغنی و آبرنگ را در اپلیکیشن Fresco درست مثل همان چیزی که در دنیای حقیقی اتفاق می‌افتد مشاهده کرد.

Fresco

نکته خوب این که Fresco به هنرمندان اجازه می‌دهد تا با قلم‌های معمولی و وکتور به طراحی بپردازند. این ویژگی مدت‌هاست که در اپلیکیشن‌های دیگر ادوبی مثل ایلاستریتر و فتوشاپ اسکچ به کاربران ارائه می‌شود. همچنین گفته شده که Fresco از فایل‌های فتوشاپ هم پشتیبانی خواهد کرد تا بتوانید از طریق Creative Cloud پروژه‌هایتان را بارگذاری و کار بر روی آن‌ها را در آیپد ادامه بدهید.

همچنین Fresco می‌تواند خروجی‌های پی دی اف هم ارائه بدهد که امکان ویرایش در سایر نرم‌افزارهای ادوبی را دارند. اپلیکیشن Fresco از منظر رابط کاربری به فتوشاپ آیپد شباهت دارد و می‌توان قلم‌های فتوشاپ را هم به محیط آن آورد و از آن‌ها استفاده کرد.

تا این لحظه تاریخ انتظار دقیقی برای Fresco اعلام نشده است. اما مطمئنا در سال 2019 شاهد انتشار آن در اپ استور مک خواهیم بود. ضمنا اگر می‌خواهید پیش از انتشار نسخه اصلی نیم نگاهی به قابلیت‌های اپلیکیشن داشته باشید می‌توانید از طریق این لینک برای دریافت نسخه پیش‌نمایش Fresco ثبت نام کنید.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.