اهمیت گرافیک محیطی در پارک های انگلستان/ Hat-Trick Design

Hat-Trick Design یک استودیوی دیزاین در لندن است که مسئولیت زیباسازی و دیزاین پارک استوک ول (Stockwell) در زمینه گرافیک محیطی را بر عهده داشته است. علائم گرافیکی باید واضح و ساده باشند تا هم به بازدیدکنندگانی که برای نخستین بار به پارک می‌آیند کمکی صورت پذیرد و هم به ساکنین ناحیه. این ناحیه تنوع گوناگونی از نظر بناهای ساختمانی دارد که هریک دارای سطوح مختلفی است و به همین دلیل علامت های نصب شده باید سازگاری بالایی با این ناحیه داشته باشند. راهکاری که ارائه شد بر اساس سیستم پیمانه‌ای موزاییکی بود که با مجموعه‌ای از طرح‌های رنگی سفارشی ترکیب و باعث تعادل بین کاربرد و ظاهر شده است. سیستم موزاییکی این امکان را فراهم می‌کند تا علامت های نصب شده با سطوح و پیکربندی های مختلف سازگار باشد و نهایتا تناسب کافی را با محیط اطراف پیدا کند. طراحان این پروژه به بسیاری از هنرمندان و طراحان بومی ماموریت دادند تا با الهام گرفتن از تاریخ غنی، فرهنگ و معماری بومی، دست به خلق طرح‌های رنگی بپردازند. برخی از این هنرمندان عبارتند از لیندا فلورنس(Linda Florence)، طراح سایت تلگرام(Telegramme)، مصور ربکا سوترلند(Rebecca Sutherland) که در بین هنرمندان نقاشی دیواری به بوید(Boyd) مشهور است (این مکان به دلیل داشتن پارک های مخصوص ورزش اسکیت و دیوارهای نقاشی شده،مشهور شده است). هدف از این کار ایجاد ترکیبی از مدل‌های برجسته، جسورانه و منتخبی بوده است تا تفاوت این ناحیه را بطور ویژه‌ای نمایان سازد. این طرح‌ها و الگوها در بسیاری از علامت‌ها به کار برده شده و حتی روی سقف سفالی قفس پرندگان هم حک شده و در نقاط مختلف ناحیه قرار گرفته است.  این ماموریت توسط شورای فرهنگی شهر به طراحان این پروژه داده شده بود.  در ادامه تصاویری از این پروژه را خواهیم دید:

hat-trick-stockwell-park-01

hat-trick-stockwell-park-02

hat-trick-stockwell-park-03

hat-trick-stockwell-park-04

hat-trick-stockwell-park-05

hat-trick-stockwell-park-06

hat-trick-stockwell-park-07

hat-trick-stockwell-park-08

hat-trick-stockwell-park-09

hat-trick-stockwell-park-10

hat-trick-stockwell-park-11

hat-trick-stockwell-park-12

hat-trick-stockwell-park-13

hat-trick-stockwell-park-14

hat-trick-stockwell-park-15

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
جدیدترین بسته‌بندی‌ کوکاکولا در ویتنام