Danny Boy
Danny Boy

داستان شهر انسان‌های بدون سر

انيميشن Danny Boy به تهیه کنندگی استودیو ” سمافور” لهستان و كارگردانی و نويسندگی” مارك اسكرو بتسكي” محصول سال2010 است که با تکنیک استاپ موشن کار شده است.

هدی اثنی عشری” یکی از 5 انيماتور این پروژه بوده است :

« از آغاز تا پایان ساخت این انیمیشن یک سال زمان برد اما فیلمبرداری در یک ماه و با 5 انیماتور صورت گرفت اگرچه در هفته آخر فیلمبرداری دو انیماتور دیگر هم به گروه اضافه شدند. حدود8 ماه پیش تولید و ساخت دکور و عروسک ها، یک ماه فیلمبرداری و مابقی صرف مراحل پس از تولید اثر شد.

به جز پایان داستان که در طول فیلمبرداری تغییر کرد، روایت به فیلمنامه اصلی بسیار وفادار بود. ضمن اینکه قصه تحت تاثیر فلسفه و سنت تفکر در لهستان نوشته شده است. بدون شک Danny Boy مناسب مخاطبان بزرگسال یا نوجوان است و اجرای متفاوت و روایت معاصر و امروزی اش برگ برنده و ویژگی متمایز کننده این کار است.»

Danny Boy داستان شهر انسان های بدون سر را روایت می کند. آن ها سری برای اندیشیدن ندارند. برای همین می‌بینیم که تصادف و مرگ امری بسیار طبیعی و پیش پا افتاده است. هیچ حادثه‌ای چندان ناگوار نیست که خاطر کسانی را مشوش کند. اما در این میان مواجه می‌شویم با فردی که متفاوت است. او تنها کسی است که می‌بیند و می‌اندیشد و در عین حال هیچ همدم و هم سخنی ندارد که درد او را بفهمد.

قهرمان داستان در یک اتفاق ناگهانی با زنی برخورد می‌کند و در این تماس، دلباخته او می شود. موسیقی فیلم از همین جا آغاز می‌شود. به نشان این که عشق به زندگی رنگ و بویی تازه می‌بخشد و آن را زیبا می‌کند. قهرمان داستان دل زن را به دست می‌آورد، اما زن هنگام لمس بدن او متوجه وجود چیزی متفاوت که بالای گردن او وجود دارد شده، ترسیده و فرار می‌کند…

در ادامه شما را به ديدن تصاوير و فيلم كامل انيميشن  Danny Boy دعوت مى كنيم.

Danny Boy Danny Boy Danny Boy شهر انسان‌های بدون سر شهر انسان‌های بدون سر شهر انسان‌های بدون سر شهر انسان‌های بدون سرانيميشن Danny Boy انيميشن Danny Boy انيميشن Danny Boy

https://www.aparat.com/v/CtRrQ

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.