انیمیشن

انیمیشن «شهر اشباح» پرفروش‌ترین فیلم تاریخ ژاپن شد

«توهو» توزیع‌کننده سرشناس ژاپنی اعلام کرد انیمیشن «شهر اشباح» پرفروش‌ترین فیلم تاریخ ژاپن اولین فیلمی است که فروشش را از مرز ۳۰۰ میلیون دلار هم فراتر برد.

«شهر اشباح» به کارگردانی هایائو میازاکی در سال ۲۰۰۱، پس از ۱۹ سال که از اکرانش می‌گذرد با فروش ۸.۵ میلیون دلار در دوران کرونا، از مرز ۳۰۰ میلیون دلار فروش در ژاپن عبور کرد.

به دلیل کرونا و متوقف شدن اکران‌های جدید، توهو بار دیگر این فیلم را در زنجیره سینماهایش روی پرده برد. این امر موجب شد تا فروش «شهر اشباح» تا امروز از ۳۰۴ میلیون دلار هم فراتر برود و به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ ژاپن و اولین فیلمی که از فروش ۳۰۰ میلیون دلار عبور می‌کند بدل شود.

به این ترتیب «فیلم اهریمن‌کش: قطار موگن» اکنون فیلم شماره دو پرفروش در تاریخ ژاپن است و با فروش ۲۹۱ میلیون دلار می‌تواند امیدوار به رقابت با «شهر اشباح» باشد. این انیمه اکشن ژاپنی که پاییز امسال اکران شد و به سرعت به این جایگاه دست یافت تصور می‌رفت تا هفته آینده «شهر اشباح» را پشت سر بگذارد، اما رکورد جدید «شهر اشباح» کمی فاصله را بیشتر کرده است.

«شهر اشباح» که در جولای ۲۰۰۱ اکران شد از ۲۶ ژوئن توسط توهو در ۳۷۲ سالن سینما روی پرده رفت. این اکران هم‌زمان با سه فیلم دیگر کلاسیک میازاکی و استودیو جیبلی همراه بود. این انیمیشن تا ماه آگوست روی پرده ماند و این چهار فیلم که شامل «نائوشیکا از دره باد» محصول ۱۹۸۴، «شاهزاده مونونوکه» محصول ۱۹۹۷ و «حکایت‌هایی از دریای زمین» محصول ۲۰۰۶ هم می‌شد در مجموع ۲۵ میلیون دلار با اکران مجدد در دوران کرونا فروش کردند.

«فیلم اهریمن‌کش» از ۱۶ اکتبر امسال در ۴۰۳ سالن سینما روی پرده رفته و در طول ۵۹ روز به این میزان از فروش دست یافته است. این فیلم از ۲۶ دسامبر در ۸۲ سالن MX۴D و ۴DX هم اکران می‌شود و انتظار می‌رود روند فروشش را تسریع کند.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
مسابقه بین‌المللی پوستر «بسوی مرگ با یک لبخند» مکزیک 2017-2018