انیماتور پلنگ صورتی در ۸۶ سالگی درگذشت

ریچارد ویلیامز ، انیماتور سرشناس در سن ۸۶ سالگی درگذشته است.

این انیماتور افسانه ای ۳ بار موفق به دریافت جایزه اسکار شده و او در پشت صحنه ساخت فیلم ها و انیمیشن هایی چون فیلم Who Framed Roger Rabbit (چه کسی برای راجر رابیت پاپوش دوخت؟)، ۲ قسمت فیلم Pink Panther (پلنگ صورتی) و چندین انیمیشن کلاسیک، حضور داشته است. طبق خبری که هالیوود ریپورتر منتشر کرده، ویلیامز در بریستول و در سن ۸۶ سالگی دار فانی را وداع گفته است. ویلیامز متولد شهر تورنتو در کشور کانادا است و یکی از انیماتورهای صاحب سبک و فوق العاده از شروع فعالیتش از دهه ۵۰ میلادی است که او اولین اسکارش را برای کارگردانی انیمیشن A Christmas Carol (سرود کریسمس) دریافت کرده بود.

ویلیامز همچنین ۲ جایزه اسکار دیگر برای کار روی فیلم Who Framed Roger Rabbit دریافت کرده است. او همچنین کتاب The Animator’s Survival Kit را نیز نوشته و در سال ۲۰۰۱ منتشر کرده است. هدف از نوشتن این کتاب کمک به انیماتورهای جوان و کم تجربه بود تا بتوانند به حرفه ای که به آن علاقه مند هستند، بپردازند و او در واقع یکی از الهام بخش ترین انیماتورهای صنعت ساخت انیمیشن است. ویلیامز در سال ۲۰۱۵، انیمیشن کوتاه Prologue (مقدمه) را منتشر کرد که برای ساخت این انیمیشن موفق شد نامزد دریافت جایزه اسکار و بفتا شود.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
ابزار جدید هوش مصنوعی فتوشاپ انتخاب یک شی در تصویر را بسیار آسان کرده است