انتشار یک پوستر عجیب توسط دولت انگلیس/ اگر فرزندتان هاری دارد به او شلیک کنید!

انتشار یک پوستر جنجالی در مجله دولتی انگلیس که خانواده‌ها را به کشتن فرزندانشان تشویق می‌کند، در فضای مجازی توفان به پا کرده است.

موضوع از این قرار است که بخش خدمات شهروندی انگلیس در اشتباهی مضحک، در مجله سه ماهه خود پوستری را چاپ کرده که والدین انگلیسی را به کشتن فرزندانشان که مبتلا به هاری هستند، تشویق می‌کند.

در این پوستر آمده است: اگر به این موضوع که فرزندتان بیماری هاری دارد مشکوک هستید، تأمل نکنید، به او شلیک کنید. (این اقدام شما) ممکن است جان یک نفر را نجات دهد … برای کسب اطلاعات بیشتر، پوستر را مطالعه کنید.

این پوستر را که مضمونی طنز دارد، چندی پیش یک سایت فکاهی (Scarfolk Council) منتشر کرده بود. مشخص نیست این پوستر چگونه از یک مجله دولتی سر درآورده است. ریچارد لیتر، نویسنده انگلیسی و گرداننده این سایت، پس از مشاهده پوستر خود در این نشریه دولتی، با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود این گاف عجیب دولت انگلیس را به سخره گرفت و نوشت آنها یک پوستر Scarfolk را که (پدر و مادرها) را به کشتن فرزندانشان تشویق می کند، به طور اشتباهی در این مجله چاپ کرده اند و اصلا به ذهن کسی هم خطور نکرده که این اقدام بیش از حد خشن است.

لیتر همچنین در گفتگو با رسانه های انگلیس اعلام کرد نمی داند پوستر طنزش چگونه از یک نشریه دولتی سر درآورده است. او افزود برای دولت انگلیس به دلیل نقض قانون کپی رایت و استفاده از اثر هنری‌اش بدون کسب اجازه از او، اخطاریه فرستاده است.

دولت انگلیس ضمن تأیید گزارش ها درباره چاپ این پوستر در مجله متعلق به بخش خدمات شهروندی، بر سهوی بودن این اشتباه تأکید کرده است. با این حال، کاربران انگلیسی با انتشار پست های متعددی در فضای مجازی این گاف دولت انگلیس را به سخره گرفته اند.

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
پوستر تئاتر «مستند»