انتشار فراخوان پانزدهمین جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر

پانزدهمین دوره‌ جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر از اول تا بیستم اسفندماه ۱۳۹۶ همچون دوره‌های گذشته در رشته‌های عکاسی، گرافیک و کاریکاتور و فیلم با در اختیار داشتن کلیه‌ نگارخانه‌ها و تالارهای نمایش خانه‌ هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

امسال در کنار نمایشگاه سالانه در رشته‌های عکاسی، گرافیک و کاریکاتور ۲ بخش ویژه مسابقه و نمایشگاه «یزد؛ شهر جهانی» و «ایران ساخت» در کنار مسابقه عکس «ایران ما» و «عکس‌های موبایلی» در نظر گرفته شده است.

جایزه ویژه جوانان زیر ۲۵ سال (جایزه محسن رسول‌اف)

در پانزدهمین دوره‌ جشن تصویر سال در ادامه رویکرد ویژه به‌ جوانان، جایزه جوانان زیر ۲۵ سال به‌ یاد و نام محسن رسول‌اف هنرمند جوانی که شهریور ماه سال ۱۳۸۷ در سانحه سقوط هواپیما درگذشت در رشته‌های عکاسی، گرافیک، کاریکاتور و فیلم از طریق آرای هیات داوری خاص هر رشته اهدا خواهد شد.

در این بخش به‌ منظور شناسایی و تشویق استعدادهای جوان کشور، برای هر یک از بخش‌های عکاسی (خبری، مستند اجتماعی، ورزشی، هنر و هنرمندان، نگاهی دیگر) و ۲ رشته کاریکاتور و پوستر و نیز جشنواره فیلم تصویر (فیلم‌های زیر ۱۵ دقیقه و بالای ۱۵ دقیقه) یک تندیس ویژه، ۲ دیپلم افتخار و جوایز نقدی در نظر گرفته شده ‌است که همچون دوره‌های گذشته ازسوی «بنیاد فرهنگی هنری محسن رسول‌اف» اهدا می‌شود.

بخش ویژه: مسابقه و نمایشگاه عکس و پوستر «یزد؛ شهر جهانی»
«یزد؛ شهر جهانی» عنوان بخش ویژه‌ای است که با همراهی و مشارکت انجمن هنرهای تجسمی یزد در پانزدهمین دوره‌ جشن تصویرسال و با همکاری خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

در این بخش آثار عکاسی، پوستر با موضوعات متنوع مربوط به شهر یزد شامل آثار معماری و تاریخی، طبیعت و تفرج‌گاه‌ها، فضاهای فرهنگی، هنری، مذهبی، اقتصادی، ورزشی و تفریحی، صنایع‌دستی، کشاورزی، هتل‌ها، کارخانجات، چهره‌ها و زندگی خانوادگی و مفاخر فرهنگی، هنری، ادبی و علمی و … و پوسترهای مربوط به شهر یزد و مناسبت‌ها و نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی فرهنگی، اقتصادی و… در شهر یزد پذیرفته خواهد شد و آثار برگزیده به‌ صورت نمایشگاهی مستقل همزمان با جشن‌های ثبت جهانی شهر یزد در محل انجمن هنرهای تجسمی یزد اسفندماه ۱۳۹۶ ارایه خواهد شد. تعداد آثار ارسالی برای این بخش، حداکثر ۱۰ اثر در رشته عکاسی و پنج اثر برای رشته‌ گرافیک (پوستر) در نظر گرفته شده است.

از میان آثار انتخاب‌شده توسط هیات داوران برای نمایشگاه تعداد ۷ اثر در بخش عکاسی و سه اثر در بخش گرافیک (پوستر) به‌عنوان آثار برگزیده اعلام و به هر یک مبلغ یک میلیون تومان جایزه نقدی همراه با دیپلم افتخار اهدا خواهد شد.

مبلغ ورودیه‌ برای بخش عکس «یزد؛ شهر جهانی» ۱۵ هزار تومان است که پس از پرداخت اینترنتی وجه می‌توان آثار مورد نظر خود را آپلود کرد. مبلغ ورودیه‌ برای بخش پوستر «یزد؛ شهر جهانی» ۱۵ هزار تومان است که پس از پرداخت اینترنتی وجه می‌توان آثار مورد نظر خود را آپلود کرد. ارسال آثار در این بخش شرط سنی ندارد.

بخش گرافیک و کاریکاتور

۲ بخش گرافیک (پوستر) و کاریکاتور، همچون سال‌های گذشته با موضوع آزاد برگزار می‌شود. آثار بخش آزاد و جوانان زیر ۲۵ سال با نظر هیات داوری معرفی شده از سوی انجمن طراحان گرافیک ایران و گروه‌های آزاد کاریکاتور انتخاب و به‌ نمایشگاه راه خواهند یافت.

ارایه‌ آثار در این بخش نیز می‌بایست همراه با ثبت‌نام متقاضی در سایت به‌ صورت آپلود در سایت تصویر حجمی معادل حداکثر ۱۰۰ کیلوبایت و نیز ارسال سی‌دی در اندازه ۳۰ در ۴۵ سانتی‌متر با ۳۰۰ دی پی آی صورت گیرد. تعداد آثار ارسالی برای هر بخش حداکثر پنج اثر است.

مبلغ ورودیه برای شرکت‌کنندگان بخش گرافیک و کاریکاتور (آزاد و جوان) ۱۵ هزارتومان در نظر گرفته شده است که پس از پرداخت اینترنتی وجه می‌توان آثار مورد نظر خود را آپلود کنند.

جشنواره فیلم تصویر

به‌ روال گذشته جشنواره فیلم تصویر، همزمان با نمایشگاه تصویر سال در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود. همه‌ فیلم‌های غیرتجاری شامل فیلم‌های مستند، کوتاه داستانی، تجربی، انیمیشن، ویدئوآرت و موبایلی که از خلاقیت هنری برخوردار باشند در ۲ بخش کمتر از ۱۵ دقیقه و بالاتر از ۱۵ دقیقه این جشنواره عرضه خواهند شد.

فیلم‌های منتخب در مدت برگزاری جشن تصویرسال، همه‌ روزه در خانه‌ هنرمندان ایران به ‌نمایش در می‌آیند.

شرایط فنی آثار:

تمامی آثار ارسالی باید در قالب DVD و به صورت دیتا (Data) و با هریک از فرمت‌های:
MOV (H.۲۶۴)
MP۴ (H.۲۶۴)
MPEG۲
همراه با کد ره‌گیری دریافت شده از طریق ثبت نام در سایت تصویر، به دبیرخانه جشنواره ارایه شوند. فیلم‌هایی که به صورت VOB باشند، در جشنواره پذیرفته نخواهند شد.

تذکر مهم: فیلمسازان فقط یک‌بار می‌توانند فیلم خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و فرصت اصلاح و ارسال مجدد وجود ندارد و با توجه به تک مرحله‌ای بودن دریافت آثار در صورت راه‌یابی هر فیلم به جشنواره، فایل ارایه شده توسط فیلمساز مستقیما به نمایش درخواهد آمد،بنابراین ضروری‌ است فیلمسازان از ابتدا نسخه نهایی اثر را با کیفیت مناسب به دبیرخانه جشنواره ارایه دهند. مبلغ ورودیه برای شرکت‌کنندگان بخش فیلم (آزاد و جوان) ۲۵ هزارتومان درنظر گرفته شده است که پس از پرداخت اینترنتی وجه می‌توان اطلاعات و عکس مربوط به فیلم را در سایت تصویر آپلود کرد.

جشنواره جشنواره‌ها

بخش جشنواره جشنواره‌ها همچون گذشته با همراهی سازمان سینمایی کشور، فیلم‌های برنده‌ در جشنواره‌های فیلم برگزار شده در طول سال ۱۳۹۶ ایران به‌ عنوان بخش جنبی جشنواره فیلم تصویر نمایش داده می‌شوند. امسال نیز فیلم‌های برنده و برگزیده‌ بخش «هنر و تجربه» جشنواره فیلم فجر، جشنواره سینماحقیقت، جشنواره فیلم کوتاه تهران و جشن خانه سینما از اول تا بیستم اسفندماه ۱۳۹۶ در تالار ناصری خانه هنرمندان ایران به‌نمایش در می‌آید.

مهلت ارسال آثار

مهلت ارسال آثار از اول تا ۲۵ دی ماه ۱۳۹۶ درنظر گرفته شده است. هنرمندان علاقه مند به شرکت در پانزدهمین جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر می‌بایست از طریق ثبت نام و آپلود در سایت تصویر به آدرس و همچنین ارسال سی‌دی یا دی‌وی‌دی آثار به‌ دبیرخانه تصویر سال واقع در تهران، میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، روبه‌روی ورزشگاه شیرودی، خیابان اردلان، پلاک ۲۴، طبقه چهارم، اقدام کنند.

توجه: عنوان و شماره‌ همه‌ آثار ارایه شده در سی‌دی و دی وی دی ارسالی می‌بایست مطابق با عنوان و شماره‌های آپلود شده در سایت تصویر باشد.

یک‌ بار پرداخت وجه در هر بخش (فیلم، عکس، پوستر و کاریکاتور) شامل کلیه رشته‌های آن بخش خواهد بود برای مثال در بخش عکاسی با یک بار پرداخت می‌توانید آثار خود را در تمامی رشته‌های پنج‌گانه آپلود کنید.

برای بخش‌ مسابقه ویژه «یزد؛ شهر جهانی»، «ایران ساخت» ، «ایران ما» و «عکس‌های موبایلی» می‌بایست به‌طور جداگانه نیز هزینه ورودیه پرداخت شود.

دبیرخانه جشنواره، هیچگونه مسئولیتی در قبال آسیب‌های ناشی از ارسال نامطلوب آثار از جانب شرکت‌کننده را نمی‌پذیرد.

نتایج بازبینی و اسامی هنرمندان راه‌یافته فقط از طریق زیر اعلام می‌شود.

سایت تصویرسال http://tassvir.com

 

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
چهارتاقِ تصویرگری اصفهان